To bardzo nietypowa wiosna w stanie Kolorado. Miejscami zalega nawet ponad metr śniegu, a z powodu trudnych warunków pogodowych na lotnisku w Denver odwołano ponad 800 lotów. W wyniku śnieżnej aury zginęła jedna osoba. Pogoda unormuje się dopiero za kilka dni.

USA - Ogromne śnieżyce w Kolorado -6

Mieszkańcy stanu Kolorado w zachodniej części Stanów Zjednoczonych zmagają się ze śnieżycami. Największy atak zimowej aury nastąpił w nocy z soboty na niedzielę. W okolicach Denver miejscami zalega ponad metr białego puchu. W miejscowości Conifer jest go prawie 120 cm, w Gensee – 101 cm, a w Pinecliffe – 92 cm.Intensywne opady wymusiły zamknięcie niektórych dróg w stanie Kolorado. Władze zdecydowały się zamknąć autostrady. Odwołano kilka lokalnych imprez. Około 35 tysięcy gospodarstw było odciętych od prądu.

USA - Ogromne śnieżyce w Kolorado -5

Wypadki, odwołane loty

W wyniku śnieżnej aury zginęła jedna osoba. Była to 57-letnia pacjentka wieziona karetką. Jak podaje patrol drogowy stanu Kolorado, kierowca ambulansu stracił panowanie nad kierownicą na autostradzie międzystanowej nr 76. Do wypadku doszło w okolicy miasteczka Brush.

USA - Ogromne śnieżyce w Kolorado -3

Trudne warunki panują także w miasteczku Colorado Springs. Zalega tam jedynie kilkucentymetrowa warstwa śniegu, ale z powodu śliskiej nawierzchni w tym rejonie doszło do kilku kolizji.

USA - Ogromne śnieżyce w Kolorado -1

Pogoda stanowi także poważne utrudnienie w ruchu powietrznym. W porcie lotniczym w Denver nasypało ponad 30 cm śniegu, w związku z czym w sobotę odwołano w sumie 852 lotów. Choć w niedzielę cienka warstwa białego puchu wciąż zalegała na płycie lotniska, ruch powietrzny wrócił do normy.

USA - Ogromne śnieżyce w Kolorado -4

Poprawa pogody?

Mieszkańcom zalecono pozostanie w domach. Synoptycy mówią że opady osłabną, a poprawa pogody przewidywana jest dopiero za kilka dni. W środę temperatura ma osiągnąć ponad 13 st. C, a już w czwartek nawet 19 stopni. Do piątku wszystko wróci do normy i mieszkańcy stanu Kolorado powinni zobaczyć na termometrach już ponad 20 st. C.

 USA - Ogromne śnieżyce w Kolorado -2

Polecane:

USA - Udało się wytworzyć obłok gęstej plazmy, który utrzymał się w jonosferze przez godzinę
Australia - Erupcje wulkanów sprzed 510 mln lat spowodowały pierwsze masowe wymieranie organizmów wi...
Obfite opady deszczu w Szwecji i Danii, w trzy godziny spadło 120 l/mkw
Pianiga, Włochy - Latały samochody i dachy domów, potężna trąba powietrzna szalała w pobliżu Wenecji...
USA - Niezwykły przypadek, po miejscowym znieczuleniu u dentysty przestała funkcjonować poprawnie pa...
Turcja - Największy przeciek danych personalnych, hakerzy opublikowali bazę 50 milionów obywateli
Palau - W małym państwie wyspiarskim na Pacyfiku wody pitnej pozostało na kilkanaście dni
Przejmowanie wrażliwości na ból
Zanieczyszczone powietrze wdychane przez kobietę w ciąży, może spowodować astmę u jej dzieci, wnuków...