W USA pewien 20-latek na własnej skórze przekonał się, jak niebezpieczne są pioruny. Jeden z nich trafił prosto w jego auto. Błyskawica uderzyła w pojazd chwilę po tym, jak nastolatek wsiadł do środka i zamknął drzwi. Dzięki przytomności jego ojca, który natychmiast rzucił się z gaśnicą, by zdusić snop iskier wydobywający się z pojazdu, chłopak nie zginął w płomieniach.

USA - Piorun uderzył w samochód, wnętrze zostało spalone

Piorun uderzył w pojazd 20-letniego Amerykanina wczesnym rankiem w czwartek 6 czerwca. Zdarzenie miało miejsce w południowo-wschodniej części Indianapolis, największego miasta stanu Indiana. Błyskawica uderzyła w pojazd w momencie, gdy w środku od kilkunastu sekund siedział młody mężczyzna.
USA - Piorun uderzył w samochód, wnętrze zostało spalone 2

Zimna krew

Świadkowie niebezpiecznego zbiegu okoliczności opisywali, że z deski rozdzielczej wystrzelił snop iskier, od których zajęły się elementy wnętrza. W efekcie spłonęła większa część wnętrza pojazdu, a elementy plastikowe stopiły się.

Na szczęście 20-latek nie odniósł poważnych obrażeń – zachował zimną krew i sprawnie wydostał się z pojazdu. Pomocne okazało się niedawno przebyte podstawowe szkolenie według reguł Gwardii Narodowej, jakie przeszedł. Życie zawdzięcza także swojemu ojcu, który bez zastanowienia chwycił za gaśnicę i skierował jej dyszę w stronę samochodu.

USA - Piorun uderzył w samochód, wnętrze zostało spalone 3

Piorunujące zniszczenia

Niestety – samochód nie nadaje się do użytku. Młody mężczyzna utracił tym samym narzędzie pomocne w szukaniu pracy – auto ułatwiało mu dojazdy na rozmowy kwalifikacyjne w różnych częściach miasta.

 

Niebezpieczne pioruny

Narodowa Służba Meteorologiczna regularnie ostrzega obywateli Stanów Zjednoczonych, by podczas burz unikali przebywania na otwartym i płaskim terenie i nie szukali schronienia pod drzewem. Warto także wyłączyć urządzenia elektroniczne. W USA pioruny są przyczyną śmierci średnio 50-55 osób rocznie.

Polecane:

Silne trzęsienie ziemi w Meksyku, magnituda 5.7
Norwegia - Topniejący śnieg i ulewne deszcze spowodowały duże powodzie na nizinnych obszarach
Po ulewach podnosi się poziom rzek w Czechach, nagła powódź pochłonęła 30 domów
Naukowcy twierdzą, że zdobyli pierwszy twardy dowód na to, że nasz Wszechświat nie jest jedyny
Powstał termometr o dokładności 30 mld części stopnia, wykorzystuje pomiar prędkości światła czerwon...
USA - Wykradziono dane osobowe około 4 mln byłych i obecnych pracowników władz federalnych od 1985 r...
Francja - W celu ochrony na wypadek katastrofy nuklearnej rząd podjął decyzję o masowym wydawaniu ta...
Czechy - Dwa przypadki zarażenia wirusem Zika, osoby te wróciły z Karaibów
Sri Lanka - Na brzegu w okolicach Sampur znaleziono 20 wielorybów