Nowy Jork i cały rejon północno-wschodniej części USA przygotowuje się na nadejście śnieżycy. Intensywne opady śniegu zaczęły się już w środę wieczorem, a w czwartek ma być jeszcze gorzej.

W okolicy północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych rozwija się duża i niebezpieczna burza śnieżna. Lokalnie w tym regionie może spaść nawet powyżej 30 cm śniegu.

Opady mają zacząć się w czwartek rano czasu lokalnego. Szczególnie zagrożony jest Nowy Jork. Jak podało FlightStats, w związku z niekorzystnymi prognozami odwołanych zostało już 2600 lotów.

– Najbardziej intensywne opady śniegu wystąpią w złym czasie komunikacyjnego szczytu porannego, w okolicy Nowego Jorku, w godzinach 5-10 rano, kiedy opady mogą wynieść od 20 do 30 cm śniegu – powiedział meteorolog Carl Erickson. – Gdy burza zyska na sile, prędkość wiatru wzrośnie, szczególnie w okolicy wybrzeża, tworząc zamiecie śnieżne od wschodniej części Long Island wzdłuż wybrzeża Nowej Anglii – dodał Erickson.

 

Wypadki samochodowe i zamknięte drogi

W środę wieczorem w Pittsburghu (na zachód od Nowego Jorku, w stanie Pensylwania) doszło do kilku wypadków. Zamknięto wjazdy nr 46-57 na autostradę prowadzącą do miasta. Około godz. 1 w nocy w okolicy Pittsburgha spadło ok. 7 cm śniegu.

Na północny wschód od Pittsburgha, w regionie Penn Hills, w ciągu 20 minut spadło ok. 3 cm śniegu.

Wszystkie miasta w północno-wschodniej części USA przygotowują się na atak zimy. Wiele szkół w tym regionie zostało zamkniętych, łącznie ze wszystkimi szkołami publicznymi w Nowym Jorku, Filadelfii i w Bostonie.

Służby ratownicze są w gotowości do działania w Bostonie i w Filadelfii. Samochody prywatne nie mogą parkować wzdłuż głównych dróg.

 

Źródło: ENEX, accuweather.com, tvnmeteo

Polecane:

Xinjiang, Chiny - Trzęsienie ziemi, 26 osób rannych, 30 domów zniszczonych
Tanzania - Na szczycie Kilimandżaro od tysięcy lat utrzymuje się pokrywa lodowa, może zniknąć za oko...
Człowiek nie wymyślił zębatki, natura była szybsza [Video]
Chiny - Znoszą ograniczenia w dostępie do internetu wewnątrz planowanej strefy wolnego handlu w Szan...
Europa - Wiatr wiał z prędkością nawet 191 km/h, zginęło 17 osób [Video]
Prawdopodobnie na początku kwietnia nastąpi wysyp informacji o obserwacjach UFO, nie dajcie się nabr...
USA - Gwałtowne burze z gradobiciem przetoczyły się przez północny Texas
Tbilisi, Gruzja - Ogromna powódź w bardzo krótkim czasie, z ZOO uciekły zwierzęta, 5 osób zginęło, 7...
Niemcy - Niezwykle rzadkie zjawisko w Würzburgu, wirujący lej powietrza i tęcza