Wir polarny znowu zmierza na południe. Dlatego w ciągu kilku najbliższych dni na Środkowym Zachodzie i w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych należy spodziewać się niskich temperatur – informują meteorolodzy. Według prognoz, słupki rtęci spadną prawie do -30 st. C.

Wir polarny nad Ameryką

Według ekspertów z AccuWeather, wir polarny natrze na Środkowy Zachód w niedzielę wieczorem. Z kolei dwa dni później strefa niskich temperatur rozszerzy swój zasięg. Wówczas ujemne temperatury pojawią się na Wschodnim Wybrzeżu, a także w pasie sięgającym od Florydy, przez Alabamę i Kansas po Montanę.

Do -28 st. C

Synoptycy zapowiadają, że w poniedziałkową noc temperatura w Montanie spadnie do -28 st. C. Z kolei we wtorek w rejonie doliny Św. Wawrzyńca notowane wartości wyniosą -20 st. C. Nieco wyższa temperatura, choć również ujemna, pojawi się na północy Florydy. Jednak należy przy tym dodać, że to rzadko spotykane w tym rejonie.

Na szczęście nie pojawi się porywisty wiatr

Dobrą wiadomością jest to, że nie pojawią się silne porywy wiatru – podają meteorolodzy. Chociaż – dodają – temperatura będzie na tyle niska, że może stanowić zagrożenie dla mieszkańców i zwierząt. Dlatego też władze wysyłają ostrzeżenia do mieszkańców i przypominają o obowiązku zapewnienia dla zwierząt bezpiecznych i ciepłych miejsc.

Eksperci informują również o tym, że mogą pojawić się opady śniegu na obszarze od Dakoty po rejon Nowej Anglii i na południe aż po Karolinę Północną.

Źródło: AccuWeather, tm

Polecane:

UK - Awaria przepływomierza i wyciek w wyłączonej już elektrowni atomowej Sizewell
Polska - Ulewy i gradobicie na Mazurach, grad wielkości kurzych jaj, uszkodzonych 300 budynków
Europa - Fronty burzowe przeszły przez kontynent, w Czechach 300 piorunów na minutę
Słowacja - Niedaleko polskiej granicy wykryto przypadki zachorowań krów na wąglika
UK - Ogromne zniszczenia, ofiary śmiertelne i alarmy powodziowe w całej Wielkiej Brytanii
Brazylia - Ulewny deszcz nad Sao Paulo, samochody pływały po głównych ulicach miasta
USA - Przy twarzy eksplodował e-papieros, oparzenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz uszkodzone płuca, m...
Niemcy - Na południu kraju ogłoszono stan klęski powodziowej, na drodze krajowej nr 12 kierowcy cięż...
Ahvaz, Iran - Temperatura w cieniu wynosiła rekordowe 53.7 st.C.