Wir polarny znowu zmierza na południe. Dlatego w ciągu kilku najbliższych dni na Środkowym Zachodzie i w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych należy spodziewać się niskich temperatur – informują meteorolodzy. Według prognoz, słupki rtęci spadną prawie do -30 st. C.

Wir polarny nad Ameryką

Według ekspertów z AccuWeather, wir polarny natrze na Środkowy Zachód w niedzielę wieczorem. Z kolei dwa dni później strefa niskich temperatur rozszerzy swój zasięg. Wówczas ujemne temperatury pojawią się na Wschodnim Wybrzeżu, a także w pasie sięgającym od Florydy, przez Alabamę i Kansas po Montanę.

Do -28 st. C

Synoptycy zapowiadają, że w poniedziałkową noc temperatura w Montanie spadnie do -28 st. C. Z kolei we wtorek w rejonie doliny Św. Wawrzyńca notowane wartości wyniosą -20 st. C. Nieco wyższa temperatura, choć również ujemna, pojawi się na północy Florydy. Jednak należy przy tym dodać, że to rzadko spotykane w tym rejonie.

Na szczęście nie pojawi się porywisty wiatr

Dobrą wiadomością jest to, że nie pojawią się silne porywy wiatru – podają meteorolodzy. Chociaż – dodają – temperatura będzie na tyle niska, że może stanowić zagrożenie dla mieszkańców i zwierząt. Dlatego też władze wysyłają ostrzeżenia do mieszkańców i przypominają o obowiązku zapewnienia dla zwierząt bezpiecznych i ciepłych miejsc.

Eksperci informują również o tym, że mogą pojawić się opady śniegu na obszarze od Dakoty po rejon Nowej Anglii i na południe aż po Karolinę Północną.

Źródło: AccuWeather, tm

Polecane:

Aktywny wulkan na Kamczatce tryska na 4 km
Peru - 1200 martwych pelikanów, kilkanaście dni wcześniej było tu 3000 martwych delfinów
Komunikat: Jeśli chcecie otrzymywać informacje o zagrożeniach, zarejestrujcie się w LosyZiemi.pl
Nepal - Minął tydzień od trzęsienia ziemi, 7040 ofiar, ponad 14 tysięcy rannych i kilka tysięcy zagi...
UK - Z okrętu atomowego uciekł marynarz i opublikował w internecie raport w sprawie łamania zasad be...
Japonia - Pięć lat po katastrofie, Fukushima nadal promieniuje uśmiercając nawet roboty
Gundremmingen, Niemcy - W elektrowni atomowej znaleziono wirusy komputerowe
W Arktyce pojawił się "arbuzowy śnieg", rozmnażające się algi powodują różowe zabarwienie,...
Gabon, Afryka - Kłusownicy z Kamerunu masowo wybijają słonie afrykańskie leśne