W Pensylwanii doszło do wypadku przypominającego scenę z z filmu Hitchcocka – kobieta została zaatakowana przez agresywnego myszołowa tuż pod jej domem. Ptasi agresor rzucił się na nią i powalił ją na ziemię. Ornitolodzy jako przyczynę agresji wskazują fakt, że terroryzujący przedmieścia Pittsburga osobnik został niedawno rodzicem.

Myszołów

W 1963 roku Alfred Hitchcock nakręcił film, w którym mieszkańców amerykańskiego miasteczka atakują ptaki.- Pamiętam, że ten film mnie porządnie wystraszył – opowiadała Eileen Bridge. – A teraz przytrafiło mi się to samo, co Melanie Daniels, granej przez Tippi Hedren – dodała.

 

Jak grom z jasnego nieba

Kobieta została zaatakowana po południu w sobotę 31 maja. Ptak rzucił się na nią, gdy stała przed swoim domem w dzielnicy Forest Hills na przedmieściach Pittsburga (stan Pensylwania).

– Spadł na mnie jak bomba i oślepił – opisywała spotkanie z drapieżnikiem jego ofiara. Agresorem był mieszkający „po sąsiedzku” myszołów rdzawosterny. Jego gniazdo znajduje się na sośnie rosnącej za domem małżeństwa.

– Siła uderzenia zwaliła mnie z nóg – powiedziała Bridge, która ma zadrapania na głowie i podbite oko. – Mój mąż Pat twierdzi, że wyglądam jak weteran po jakieś wojnie – dodała kobieta. Mężczyzna przyznał, że był w szoku gdy odebrał telefon od roztrzęsionej Eileen.

 

Opierzony lokalny terrorysta

Kilka dni przed atakiem na Eileen jej mąż także miał bliskie, choć nie tak bezpośrednie spotkanie z myszołowem. – Usłyszałem jakiś ruch w powietrzu, a sekundę później ptak przemknął mi tuż nad głową – opisywał.

Podobne doświadczenia z myszołowami mieli ich sąsiedzi – mieszkająca w pobliżu państwa Bridge Lynn Cassidy kilkukrotnie zaobserwowała, jak ptaki krążyły nad jej pieskiem chihuahua i terierem rasy Jack Russell.

– Wraz z mężem postanowiliśmy trzymać psy w domu z uwagi na ich bezpieczeństwo – przyznała. Oba psy są niewielkie i stanowią łatwy łup dla drapieżnego ptaka.

 

Agresywne rodzicielstwo

„Terroryzujący” przedmieścia Pittsburgh osobnik ma w gnieździe nieopierzone pisklęta. – To własnie one są przyczyną zwiększonej agresji ptaków – tłumaczą ornitolodzy. Potomstwo trzeba wykarmić i ochronić.

Myszołowy ten obowiązek wypełniają nadzwyczaj gorliwie i atakują wszystkie stworzenia, jakie zbliżą się do gniazda. Władze jednak już zapowiedziały, że przeniosą gniazdo z młodymi na drzewo bardziej oddalone od siedzib ludzkich, jeśli podobna sytuacja się powtórzy.

Polecane:

Życie na Ziemi mogło powstać w wyniku "wielkiego bombardowania" 3.8 mld lat temu
Nowa Zelandia - Gwałtowny wzrost aktywności wulkanu Tongariro, pierwszy raz od 35 lat podniesiono st...
Odkryto nowy typ supernowej, wersję mini nazwano Iax
Kometa ISON może spowodować nietypowy deszcz meteorów, nad biegunami mogą pojawić się obłoki srebrzy...
Asteroida 1950 DA jest kosmiczną kupą gruzu, która trzyma się prawdopodobnie dzięki grupie oddziaływ...
USA - 120 samochodów zderzyło się na jednej z autostrad, przyczyną bardzo zła pogoda [Video]
El Nino w 2015 roku jest najsilniejszym w historii, swą intensywnością pobiło rekordowe El Nino 1997...
Naukowcy stworzyli makrocząsteczkę, która może stać się uniwersalnym lekiem na groźne wirusy takie j...
Zatrzęsła się Korea Południowa, magnituda 5.4