Choć Sandy szaleje na Wschodnim Wybrzeżu jego skutki są odczuwalne nawet w środkowych Stanach Zjednoczonych. Wichura przyniosła znaczne ochłodzenie w Chicago, które jest położone ponad tysiąc kilometrów od Nowego Jorku.

Jezioro Michigan

Sandy wdziera się w głąb lądu. Dawny huragan, który od poniedziałku nęka mieszkańców Wschodniego Wybrzeża, przyniósł masy chłodnego powietrza do Chicago. Obecnie jest już tzw. cyklonem post-tropikalnym, czyli głębokim niżem pozostałym po huraganie.

 

Chłód w Chicago

We wtorek temperatura powietrza spadła w Chicago o 10 st. C i była bliska 0 st. C. Meteorolodzy prognozują, że taka temperatura utrzyma się jeszcze w Chicago przez dwa-trzy dni.

Wzburzone jezioro

Prócz ochłodzenia do Chicago przywędrował również porywisty wiatr. Wichura wzburzyła jezioro Michigan, którego fale osiągały wysokość czterech metrów. Władze miasta zdecydowały o zamknięciu deptaka przy jeziorze.

– Dla nas to niecodzienna sytuacja. Oczywiście zimą jezioro jest wzburzone, ale nie aż tak jak obecnie. W drodze do pracy na chwilę zatrzymałam się przy jeziorze. Zrobiłam kilka zdjęć i wysłałam ku przestrodze przyjaciołom – powiedziała jedna z mieszkanek Chicago.

Odwołane loty

W wyniku trudnych warunków pogodowych w ciągu ostatnich dwóch dni odwołano prawie tysiąc połączeń z Chicago. Zdecydowana większość tych lotów miała się odbyć na Wschodnie Wybrzeże.

Skala zniszczeń

Blisko 12 milionów osób ucierpiało dotychczas w Stanach Zjednoczonych po uderzeniu huraganu Sandy. Wciąż rośnie bilans ofiar. Według najnowszych danych w wyniku żywiołu życie straciło co najmniej 45 osób.

Jezioro Michigan

Źródło: Reuters TV, tm

Polecane:

Peru - W ciągu kilkudziesięciu minut woda zniszczyła domy prawie 200 rodzin
Program rozpozna gatunek ptaka po wydawanych dźwiękach
Honsiu, Japonia - Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.0, brak doniesień o zniszczeniach lecz wstrzymano...
Kalifornia, USA - Źle ustawione lustra spowodowały pożar w największej na świecie elektrowni solarne...
Dieta niektórych organizmów przyczynia się do zmiany ich DNA
Kolejny rekord YouTube, teledysk "Despacito" w 7 miesięcy został wyświetlony ponad 3.1 mil...
Konstancja, Niemcy - Niezidentyfikowany szantażysta terroryzuje supermarkety, domaga się 10 mln euro...
Znany od 60 lat lek disulfiram, stosowany w terapii awersyjnej osób uzależnionych od alkoholu niszcz...
NASA - Symulacja lotu w głąb Wielkiej Czerwonej Plamy na Jowiszu z wykorzystaniem obrazów zarejestro...