Jak niebezpieczny dla zmotoryzowanych potrafi być silny wiatr, pokazuje sytuacja zarejestrowana na Hansen Bridge w amerykańskim stanie Idaho. Wichura przewróciła tam kilka potężnych ciężarówek z naczepami. Jedną z takich sytuacji zarejestrowała kamera.

 

W rejonie Twin Falls w stanie Idaho wiało z prędkością od 88 do nawet 106 km/h. Właśnie na takie najsilniejsze porywy narażeni byli przejeżdżający przez mosty Hansen i Perrine na rzece Snake. Okazało się, że wobec wichury bezradne są nawet bardzo duże pojazdy.

Niewiele brakowało do upadku

W ciągu zaledwie paru godzin doszło do czterech wypadków wielkich ciężarówek z naczepami, które wiatr spychał z drogi i przewracał. Jedną z takich sytuacji nagrała kamera. Na nagraniu widać, że kierowca miał sporo szczęścia, bo udało mu się uniknąć rozbicia barierek i kilkudziesięciometrowego upadku do wody. 

Wypadki wyglądały groźnie, ale tylko jeden poszkodowany kierowca trafił do szpitala, z którego został wypisany jeszcze tego samego dnia wieczorem. Wszyscy, którzy znajdowali się w pechowych ciężarówkach, najedli się jednak sporo strachu. – Byłem pewien, że giniemy – powiedział reporterom jeden z kierowców Thierry Barthez.

Musieli wstrzymać ruch

Mężczyzna razem z kolegą, który podczas wypadku spał na pryczy, byli w drodze na zbiór pomarańczy w Kalifornii. – Myślę, że te pomarańcze będą musiały zaczekać – powiedział kolega Bartheza. Ze względu na trudne warunki pogodowe oba mosty w Twin Falls zostały na część dnia zamknięte dla ruchu.

Źródło: ENEX, theblaze.com, tm

Polecane:

Prawdopodobnie "niedługo" zobaczymy dwa słońca. Betelgeza traci dużo swojej masy.
USA - bilans ostatnich dni to prawie 300 tornad i 230 osób zabitych
Dziś o 10:55 pierwszy prywatny statek kosmiczny rusza na podbój kosmosu
W czerwcu 2016 roku wyczerpią się zapasy leku Fav-Afrique, który jest antidotum na jad wielu węży, n...
Kolejny miesiąc pobił rekord, maj 2016 roku najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów
Korea Południowa - Samsung Electronics zatajał informacje o związkach chemicznych występujących w fa...
USA - W San Rafael lawina błotna zniszczyła dom [Video]
Vale do Javari, Brazylia - Górnicy z kopalni złota zmasakrowali 10 członków plemienia, którzy mieszk...
Arabia Saudyjska - Czystki w Ministerstwie Oświaty, do druku przez przypadek oddano podręcznik z fot...