Coraz więcej błota spływa na kalifornijskie miasta. Wiele budynków zostało zniszczonych, a przydomowe baseny nie nadają się do użytku. Władze podtrzymują ewakuacje.

Władze Kalifornii już w czwartek wyznaczyły specjalne strefy ewakuacji niedaleko Los Angeles. Szczególnie niebezpiecznie zrobiło się w miejscowościach Azusa i Glendora, które znajdują się około 40 km od Miasta Aniołów. 

„Dziś jest samo błoto”

Wszechobecne błoto, kamienie i gruz są coraz bardziej uciążliwe. – Trudno jest mnie wystraszyć, ale teraz jestem naprawdę przerażony – relacjonował jeden z mieszkańców.

Spływające ze wzgórz błoto niszczy domy, podwórka i ulice. – Jeszcze wczoraj w basenie woda była czysta. Widziałem dno. Dziś jest samo błoto – powiedział jeden Kalifornijczyków. Mieszkańcy na razie nie myślą o stratach, bo wiedzą, że to nie koniec problemów.

Leje krasowe, wypadki i burze

Ulewy przyczyniły się do powstania wielu lejów krasowych. Jeden z nich odnotowano niedaleko Monterey Bay. Zapadł się tam strop jaskini, którą zamieszkiwali bezdomni.

Deszcze znacznie pogorszyły warunki na drogach. Policja donosi, że wzrosła liczba wypadków i kolizji. Nadal zamkniętych jest wiele dróg.

Przez Kalifornię przetoczyły się także burze. Podczas ich trwania pioruny zrywały linie energetyczne i wielu mieszkańców przez kilka godzin pozostawało bez prądu.

Pogoda zmieniała się bardzo dynamicznie. Meteorolodzy ostrzegali nawet przed tornadami. Pojawiło się co prawda kilka wirów powietrznych, na szczęście nigdzie nie odnotowano tornada.

Widać poprawę pogody?

Eksperci z serwisu AccuWeather poinformowali na swojej stronie internetowej, że w nocy z soboty na niedzielę opady zaczęły powoli ustępować.

Źródło: losangeles.cbslocal.com, tvnmeteo.pl

Polecane:

NASA - Dwa bezzałogowe samoloty zbadają burze tropikalne na atlantyku
Hiszpania - Drugi dzień sypie śnieg
Islandia - Ogłoszono najwyższy, czerwony alert, wulkan Bárðarbunga zaczął topić lodowiec
Na planecie bez pola magnetycznego nie może powstać życie, magnetosfera chroni planetę przed plazmą ...
Nogales, USA - Niedaleko granicy z Meksykiem na garaż spadła paczka marihuany i przebiła dach, ważył...
Bento Rodrigues, Brazylia - Pękła zapora górnicza i toksyczne odpady wraz z błotem zalały miasto, zg...
Belgia i USA - Nieudany atak terrorystyczny na Dworcu Centralnym w Brukseli i nożownik na lotnisku w...
San Justo, Argentyna - Potężna eksplozja w fabryce tworzyw sztucznych uszkodziła kilka pobliskich bu...
Egipt - Odkryto mumię ważnej osobistości w niezbadanym dotychczas grobowcu w Luksorze