Supernowoczesny samolot bezzałogowy należący do armii USA wywołał panikę na autostradzie po tym, jak ludzie wzięli go za UFO – podaje serwis internetowy telewizji Fox News. 

Maszyna o futurystycznych kształtach transportowana przez wielką ciężarówkę została zauważona w rejonie Waszyngtonu. Tajemniczy obiekt nie uszedł uwadze kierowców – na serwisach społecznościowych szybko pojawiły się zdjęcia i rozgorzała dyskusja, czy rząd w sekrecie przewozi statek kosmiczny obcych.

Niektórzy kierowcy i internauci poczuli się na tyle zaniepokojeni, że dzwonili na policję. Jak podaje Fox News, jeden z dzwoniących powiedział funkcjonariuszom, że martwi się o krewnego, który mieszka w rejonie przewozu podejrzanego pojazdu. Zapytany, jak dokładnie wygląda obiekt, odpowiedział nerwowo „….ach… jak UFO. To znaczy, tak naprawdę nie wiem. Nie widuje regularnie zbyt wielu UFO”.

Ostatecznie okazało się, że domniemany statek kosmiczny to w rzeczywistości supernowoczesny, eksperymentalny samolot bezzałogowy X-47B, rozwijany przez amerykański koncern zbrojeniowy Northrop Grumman. Dron był transportowany do bazy lotniczej marynarki wojennej przy Patuxent River, gdzie ma być testowany.

Rzecznik Northrop Grumman pytany, dlaczego dron po prostu nie przyleciał z macierzystej bazy w Kalifornii, tylko był transportowany ciężarówką, odpowiedział, że testowany samolot nie jest jeszcze gotowy do tak długich lotów.

Maszyna futurystyczne kształty zawdzięcza technologii stealth – konstrukcja samolotu została tak pomyślana, aby do minimum obniżyć skuteczną powierzchnię odbicia radiolokacyjnego, co w rezultacie uniemożliwia lub utrudnia jego wykrycie przez radary wroga.

Fox News przypomina, że to nie pierwszy raz, gdy transportowany samolot jest brany za UFO. W zeszłym roku podobna historia wydarzyła się w Hrabstwie Cowley w stanie Kansas.

Źródło: au.news.yahoo.com, wiadomosci.wp.pl

Polecane:

WHO - Afryce grozi "katastrofa zdrowotna" z powodu malarii odpornej na leki
USA - Laserowy system niszczenia rakiet o nazwie ADAM [Video]
Belgia - Wykoleił się pociąg z niebezpiecznymi chemikaliami, do zdarzenia doszło koło Gandawy na pół...
Rosja - Powódź na zachodzie Syberii, pod wodą znalazło około 1500 domów i ponad 1800 posesji
USA - Tornado zniszczyło pole kempingowe, dwie osoby zginęły, 27 rannych spośród 1300 osób
Na planecie bez pola magnetycznego nie może powstać życie, magnetosfera chroni planetę przed plazmą ...
Sheohar, Indie - Zawalił się remontowany trzypiętrowy budynek [Video]
Kłodawa, Polska - Bomba wybuchła w komisariacie policji, była to dwukilogramowa butla z nieznaną sub...
Afrykańskie jezioro Czad powoli znika, w 48 lat zmniejszyło się dziesięciokrotnie