Podczas rutynowego patrolu helikopterem amerykańska straż przybrzeżna zauważyła, że na dnie jeziora Michigan w pobliżu Sleeping Bear Point spoczywa kilka wraków statków z XIX i XX wieku.

USA - Tajemnicze wraki statków z XIX i XX wieku na dnie jeziora Michigan 2

Jak informują lokalne media, funkcjonariusze stacjonujący w Traverse City w stanie Michigan podczas patrolu w piątek (17 kwietnia), odkryli „podwodne muzeum”. Przejrzyste wody jeziora Michigan ujawniły wraki statków, które zatonęły w XIX i XX wieku w pobliżu Sleeping Bear Point.

USA - Tajemnicze wraki statków z XIX i XX wieku na dnie jeziora Michigan 5

Należą do państwa

Okazało się, że dnie spoczywa m.in. James McBride, który utknął w jeziorze Michigan w 1857 roku. Widać również Rising Sun, który zatonął w 1917 roku. W wodach znajdują się także fragmenty innych statków, jednak nie można ich zidentyfikować.

Wraki należą do państwa, nie można ich wydobywać. Wyciąganie, wyławianie fragmentu statków jest nielegalne. Teraz stanowią „podwodne muzeum”.

USA - Tajemnicze wraki statków z XIX i XX wieku na dnie jeziora Michigan 3

Wiosenna przejrzystość wody

Woda w największym jeziorze słodkowodnym USA wiosną jest wyjątkowo czysta. Jezioro zasilane jest zimowymi roztopami, kiedy pojawiające się latem algi i osady nie zdążyły jeszcze się zadomowić. Dlatego właśnie, z powodu wysokiej przejrzystości wody w tym okresie, znalezisko tak dobrze widać z powietrza.

 USA - Tajemnicze wraki statków z XIX i XX wieku na dnie jeziora Michigan 4This shipwreck photo released by the U.S. Coast Guard was taken Friday. April 17, 2015, in northern Lake Michigan, near Leland, Mich., off the Sleeping Bear Dunes National Lakeshore. The unusually clear water allowed a Coast Guard helicopter crew from Traverse City, Mich., to get a view of normally obscured wreckage in an area where many ships foundered in the 19th and early 20th centuries. The identity of the wreck in this photo wasn’t immediately known. (Petty Officer Mitch Brown, U.S. Coast Guard, for AP)

Polecane:

USA - Kolejne 72 osoby zainfekowane listeriozą, powodem są owoce kantalupy
Chiny - Żegnają dziś rok smoka, jutro powitają rok węża, migracja ludności może wynieść nawet 200 mi...
Polska - Styczeń w Zakopanem był jednym z najcieplejszych w historii pomiarów, średnia temperatura w...
Syria - Katastrofalny stan opieki medycznej, brak prądu w szpitalach, zamiast znieczulenia ogłuszani...
Cardenas, Meksyk - Skradziono promieniotwórczy iryd-192
Polska - Komisja Europejska zmusza nas do przyjęcia ponad 3.5 tysiąca uchodźców w najbliższych dwóch...
USA - Z bazy wojskowej przez pomyłkę wysłano żywe bakterie wąglika do Australii
Kalifornia, USA - Pustynna Dolina Śmierci pokryła się dywanem kolorowych kwiatów, od października sp...
Paravur, Indie - Ponad sto osób zginęło w pożarze świątyni w stanie Kerala