Śnieżyce w USA osiągają już rozmiary epidemii. Tereny, które są zasypane gigantyczną ilością śniegu, w czwartek doświadczą kolejnych burz śnieżnych.

USA - Tego jeszcze nie było, szósta śnieżyca w niecały miesiąc 1

Kolejne śnieżyce mają zaatakować północno-wschodnie stany USA. Od 25 stycznia tamte tereny nawiedziło już sześć takich zdarzeń pogodowych.

Intensywne opady do piątkowego poranka

Pierwsza burza śnieżna przyjdzie w czwartek rano czasu lokalnego, ale groźna nie będzie. W pasie od Apallachów po Nowy Jork dopada 7 cm śniegu.

Gorzej zrobi się po południu, kiedy to rozpęta się druga burza śnieżna Wtedy będzie mocno sypać wzdłuż Maine oraz New Hampshire. Synoptycy zapowiadają, że spadnie tam od 15 do 30 cm białego puchu. Na pozostałe obszary Nowej Anglii (w tym na Boston) spadnie do 10 cm śniegu.

Intensywne opady potrwają do piątkowego poranka. Ten dzień ma jednak upłynąć przede wszystkim pod znakiem lodowicy. Ślisko będzie od Gór Skalistych po Wschodnie Wybrzeże. Rządowi meteorolodzy wydali ostrzeżenia.

Mróz ściska mocno

Oprócz opadów, Amerykanom życie uprzykrzą niskie temperatury. W najbliższym czasie najprawdopodobniej padną rekordy w Charlotte (-13 st. C) w Północnej Karolinie, w Baltimore (-15 st. C), w Louisville (- 18 st. C) w stanie Kentucky i w Chicago . Mroźnie ma być również w piątek 20 lutego. Możliwe, że rekordy padną w Bostonie (-18 st. C), Nowym Jorku (-14 st. C), Waszyngtonie (-13 st. C).

 USA - Tego jeszcze nie było, szósta śnieżyca w niecały miesiąc 3 USA - Tego jeszcze nie było, szósta śnieżyca w niecały miesiąc 2

Polecane:

Silne trzęsienie ziemi w Pakistanie 7.2 Stopnia
Kolumbia - Wulkan Nevado del Ruiz szykuje się do erupcji [Video]
Google przejęło firmę Boston Dynamics, która tworzy roboty dla pentagonu, to już ósma firma związana...
Japonia - Gwałtowne opady i silne wiatry sparaliżowały transport drogowy, lotniczy i kolejowy, na za...
Indie - Kierowca autobusu prawdopodobnie zginął od uderzenia meteorytu, jeżeli teoria się potwierdzi...
Nachodka, Rosja - Tragedia w gabinecie dyrektora szkoły, 15-latka zginęła z ręki 19-latka
Słońce – Średniej wielkości dziura koronalna znajdzie się na wprost Ziemi w środę, 17 maja i wywoła ...
Rosja - Śnieżyca i potężne gradobicie w środku lata w Petersburgu
Irma jest już huraganem piątej, najwyższej kategorii, tak jak huragan Katrina, prędkość wiatru sięga...