Rybę, w której paszczy znajdowały się zęby przypominające ludzkie, złowiono w New Jersey. Nikogo nie pogryzła, ale mogła wyrządzić o wiele większe szkody. Wierzy się, że jej przysmakiem są… męskie jądra.

USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 5

W ubiegły weekend Ron Rossi razem ze swoją rodziną wybrał się na piknik połączony z wędkowaniem. Jego syn Frank, podobnie jak on, jest pasjonatem wędkarstwa. Obydwaj spędzili dzień na łodzi na jeziorze Swedes w hrabstwie Burlington. W pewnym momencie wędka Rona szarpnęła. Kiedy mężczyzna wyłowił rybę, pomyślał, że złapał gigantyczną piranię. Jednak kiedy zaczął wyjmować przynętę z pyska ofiary, mocno się zdziwił. Ryba miała bowiem “ludzkie” zęby.

– Nigdy nie widziałem czegoś takiego. To była zupełnie inna ryba – stwierdził Frank. Razem z tatą skorzystali z internetu i okazało się, że wyłowili pacu – gatunek spokrewniony z piranią, pochodzący z Amazonii.

Tropikalna sztuka

Skąd amazoński gatunek wziął się w amerykańskim jeziorze? Okaz prawdopodobnie został wpuszczony do jeziora przez ludzi, którzy hodowali go w akwarium. Rybę można kupić w sklepie zoologicznym. – Niestety mało osób wie, że nie przeżywa w chłodnych amerykańskich wodach – mówią lokalni pracownicy ochrony przyrody.

USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 1

Miłośnik męskich genitaliów?

Dorosły osobnik pacu ma 0,9 metrów długości i osiąga 25 kg wagi. W przeciwieństwie do piranii jest wszystkożerny. W Papui Nowej Gwinei wierzy się, że przysmakiem pacu są męskie jądra.

– To bajka opowiadana przez żony rybaków. W rzeczywistości pacu lubią “orzeszki”, ale te, które rosną na drzewie. Ponieważ zwierzę jest wszystkożerne, zajada również orzechy, które spadają z drzew tropikalnych do Orinoko czy Amazonki – mówi Lawrence Hajna z Departamentu Ochrony Środowiska w New Jersey.

 USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 2 USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 4 USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 3

Polecane:

Indonezja - Emisja CO2 trzykrotnie przekracza normy przy wulkanie Mt. Dieng
USA - Samolot NOAA 5 razy dziennie wlatuje w huragan, żeby zbadać groźną Irene
Hongkong - Tajfun Vicente wyrywał drzewa i spowodował chaos komunikacyjny, 120 osób rannych
Meksyk - Policja odzyskała skradzioną furgonetkę z radioaktywnym irydem 192
Peru - Na skutek ulewnych deszczy wystąpiły powodzie i osuwiska błotne, zginęło co najmniej 9 osób
Kanada - Po dwóch dekadach badań naukowcom udało się stworzyć kompozycję 30 witamin i minerałów, któ...
Reutlingen, Niemcy - Syryjczyk maczetą zabił ciężarną Polkę, pięć innych osób zostało rannych
Jiangxi, Chiny - Co najmniej 67 osób zginęło po zawaleniu się konstrukcji w wieży chłodniczej rozbud...
Potężny rozbłysk i ogromny wyrzut plazmy po drugiej stronie Słońca [Video]