Rybę, w której paszczy znajdowały się zęby przypominające ludzkie, złowiono w New Jersey. Nikogo nie pogryzła, ale mogła wyrządzić o wiele większe szkody. Wierzy się, że jej przysmakiem są… męskie jądra.

USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 5

W ubiegły weekend Ron Rossi razem ze swoją rodziną wybrał się na piknik połączony z wędkowaniem. Jego syn Frank, podobnie jak on, jest pasjonatem wędkarstwa. Obydwaj spędzili dzień na łodzi na jeziorze Swedes w hrabstwie Burlington. W pewnym momencie wędka Rona szarpnęła. Kiedy mężczyzna wyłowił rybę, pomyślał, że złapał gigantyczną piranię. Jednak kiedy zaczął wyjmować przynętę z pyska ofiary, mocno się zdziwił. Ryba miała bowiem „ludzkie” zęby.

– Nigdy nie widziałem czegoś takiego. To była zupełnie inna ryba – stwierdził Frank. Razem z tatą skorzystali z internetu i okazało się, że wyłowili pacu – gatunek spokrewniony z piranią, pochodzący z Amazonii.

Tropikalna sztuka

Skąd amazoński gatunek wziął się w amerykańskim jeziorze? Okaz prawdopodobnie został wpuszczony do jeziora przez ludzi, którzy hodowali go w akwarium. Rybę można kupić w sklepie zoologicznym. – Niestety mało osób wie, że nie przeżywa w chłodnych amerykańskich wodach – mówią lokalni pracownicy ochrony przyrody.

USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 1

Miłośnik męskich genitaliów?

Dorosły osobnik pacu ma 0,9 metrów długości i osiąga 25 kg wagi. W przeciwieństwie do piranii jest wszystkożerny. W Papui Nowej Gwinei wierzy się, że przysmakiem pacu są męskie jądra.

– To bajka opowiadana przez żony rybaków. W rzeczywistości pacu lubią „orzeszki”, ale te, które rosną na drzewie. Ponieważ zwierzę jest wszystkożerne, zajada również orzechy, które spadają z drzew tropikalnych do Orinoko czy Amazonki – mówi Lawrence Hajna z Departamentu Ochrony Środowiska w New Jersey.

 USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 2 USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 4 USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 3

Polecane:

Zatoka Meksykańska - Bakterie powstrzymały skażenie akwenu po katastrofie ekologicznej w 2010 roku
Jesteśmy w trakcie bardzo silnej burzy geomagnetycznej, za 24 godziny prawdopodobnie wystąpi kilka r...
Meksyk - Gradobicie w Puebla zmieniło krajobraz na zimowy
Chiny - Tajfun Fung-Wong przyniósł opady rzędu 161 l/mkw
Hiszpania - Pierwszy śnieg tej zimy na Półwyspie Iberyjskim
Coraz większe upały w miastach, cztery z pięciu największych fal upałów od 1973 roku wydarzyły się w...
NASA szykuje ogromną rakietę, będzie wyższa niż Statua Wolności i będzie mogła wynieść na orbitę 130...
Francja - Potwierdzono możliwy związek między zarażeniem wirusem Zika, a ciężkim schorzeniem neurolo...
NASA straciła kontrolę nad teleskopem Keplera, który przeszedł w tryb awaryjny, aktualnie znajduje s...