Rybę, w której paszczy znajdowały się zęby przypominające ludzkie, złowiono w New Jersey. Nikogo nie pogryzła, ale mogła wyrządzić o wiele większe szkody. Wierzy się, że jej przysmakiem są… męskie jądra.

USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 5

W ubiegły weekend Ron Rossi razem ze swoją rodziną wybrał się na piknik połączony z wędkowaniem. Jego syn Frank, podobnie jak on, jest pasjonatem wędkarstwa. Obydwaj spędzili dzień na łodzi na jeziorze Swedes w hrabstwie Burlington. W pewnym momencie wędka Rona szarpnęła. Kiedy mężczyzna wyłowił rybę, pomyślał, że złapał gigantyczną piranię. Jednak kiedy zaczął wyjmować przynętę z pyska ofiary, mocno się zdziwił. Ryba miała bowiem „ludzkie” zęby.

– Nigdy nie widziałem czegoś takiego. To była zupełnie inna ryba – stwierdził Frank. Razem z tatą skorzystali z internetu i okazało się, że wyłowili pacu – gatunek spokrewniony z piranią, pochodzący z Amazonii.

Tropikalna sztuka

Skąd amazoński gatunek wziął się w amerykańskim jeziorze? Okaz prawdopodobnie został wpuszczony do jeziora przez ludzi, którzy hodowali go w akwarium. Rybę można kupić w sklepie zoologicznym. – Niestety mało osób wie, że nie przeżywa w chłodnych amerykańskich wodach – mówią lokalni pracownicy ochrony przyrody.

USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 1

Miłośnik męskich genitaliów?

Dorosły osobnik pacu ma 0,9 metrów długości i osiąga 25 kg wagi. W przeciwieństwie do piranii jest wszystkożerny. W Papui Nowej Gwinei wierzy się, że przysmakiem pacu są męskie jądra.

– To bajka opowiadana przez żony rybaków. W rzeczywistości pacu lubią „orzeszki”, ale te, które rosną na drzewie. Ponieważ zwierzę jest wszystkożerne, zajada również orzechy, które spadają z drzew tropikalnych do Orinoko czy Amazonki – mówi Lawrence Hajna z Departamentu Ochrony Środowiska w New Jersey.

 USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 2 USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 4 USA - W jeziorze w New Jersey złowiono rybę z zębami przypominającymi ludzkie 3

Polecane:

Za 3 dni otrze się o Ziemię w odległości 19 tys. km asteroida 2011MD o średnicy 15 metrów
Chile - Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.0, 47 km od San Antonio
Kodak ogłosił upadłość, 132 lata na rynku, w 1975 roku zrobili pierwszy aparat cyfrowy
Tegoroczny marzec był najchłodniejszym od 13 lat
"Nie ma żadnych czarnych dziur" przekonuje w najnowszej pracy Stephen Hawking, jeden z twó...
Podróż na ISS trwała dwa dni, zamiast sześciu godzin, NASA płaci za jedno miejsce na statku Sojuz po...
Gdyby hodować wołowinę najnowszą metodą w laboratorium, kilogram kosztowałby teraz 391 euro
Oldsmar, USA - Odrąbał matce głowę i wyrzucił do kubła na śmieci, psychicznie nie wytrzymał presji, ...
Arktyka - Na wyspie Aleksandra, tysiąc kilometrów od bieguna północnego odkryto tajną militarną bazę...