Wiosenna odwilż trwa w wielu centralnych regionach Stanów Zjednoczonych. Obszary, które raz po raz atakowały śnieżyce, notują bardzo wysoką – nawet letnią – temperaturę.

Austria - Rekord temperatury w Neusiedl am See

W środę w południowo-wschodnich stanach padło siedem rekordów temperatury: w Charlotte odnotowano 28,3 st. C, w Savannah było 30,5 st. C (oba miasta leżą w stanie Georgia). W północnej i w centralnej części Dakoty Południowej temperatura miejscami osiągała 21,1 st. C. W Norfolk w stanie Nebraska odnotowano 21,7 st. C. W Sioux City w stanie Iowa termometry wskazały 20 st. C.

 

We wtorek na Florydzie temperatura wyniosła 29,4 st. C

W poniedziałek oraz we wtorek odnotowano co najmniej 64 wartości, które osiągnęły lub pobiły rekord. Wysokie wartości odnotowano między innymi w Dullus w Minnesocie (14,4 st. C), w St. Paul w Minneapolis (18,9 st. C), w Daytona Beach na Florydzie (29,4 st. C), w South Lake Tahoe w Kalifornii (17,8 st. C), w Spokane w Waszyngtonie (19,4 st. C).

 

Trend zakłócony

W Nowym Jorku odnotowano 10 st. C. Dzień ten zakłócił 63-dniowy ciąg temperatury, która nie przekroczyła 10 st. C. Był to najdłuższy ciąg tak chłodnych dni od zimy 1976/77.

Mimo wysokiej temperatury w Negaunee w Michigan we wtorek zalegało 31 cm śniegu.

 

Jakie są prognozy?

W weekend temperatura zawaha się od 10 st. C do 15 st. C na Środkowym Zachodzie oraz w północnej części Wielkich Równin. Takie wartości odnotuje się między innymi w stanach Dakota Północna, Montana oraz Wisconsin.

W zachodnich regionach Wielkich Jezior, między innymi w Detroit, Chicago i w Duluth, termometry wskażą około 10 st. C. 21 st. C mają szanse zobaczyć na termometrach mieszkańcy Dakoty, Nebraski, Kansas, Missouri i Iowa. Ostatnio 21 st. C na tym obszarze odnotowano 21 października.

 

Zima wróci na Północny Wschód

Natomiast mieszkańcy północno-wschodnich regionów Stanów Zjednoczonych mogą spodziewać się pod koniec tygodnia powrotu zimy. Na tym obszarze padać będzie śnieg.

 

Źródło: rmf24, PAP

Polecane:

Chile - Wybuchł wulkan Puyehue, popiół i pył wulkaniczny poleciał na 10 km
Japonia - Nowy szczep superbakterii rzeżączki H041, który odporny jest na wszystkie zalecane antybio...
Obrączkowe zaćmienie Słońca sfotografowane przez specjalne filtry [Video]
Belgia - Rekin olbrzymi widziany u wybrzeży kraju
Białoruś - Chińczycy wybudują wielkie centrum przemysłowo-mieszkaniowe pod Mińskiem, ma być "br...
USA - Naukowcy z MIT zaobserwowali dziwne zachowanie kropel wody na powłoce superhydrofobowej, skaka...
Porównywano rozmieszczenie ciemnej materii na podstawie obserwacji jednoczesnej kolizji czterech gal...
Tokio, Japonia - Pod placem zabaw wykryto silne źródło promieniowania, 480 μSv/h
Czym mniej glutenu, tym większe ryzyko cukrzycy, badania przeprowadzono na 200 tysiącach osób