W Parku Narodowym Yellowstone zmarł młody mężczyzna, który we wtorek wpadł do gorącego źródła. Do tragedii doszło, gdy 23-latek zboczył z wyznaczonego szlaku. To, niestety, niejedyny taki przypadek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

We wtorek 23-letni Colin Nathaniel Scott z Portland w stanie Oregon zwiedzał Park Narodowy Yellowstone razem ze swoją siostrą. Jak poinformowały władze parku, rodzeństwo zeszło z wyznaczonego szlaku i poruszało się około 200 metrów od niego. W pewnym momencie Scott poślizgnął się i wpadł do gorącego źródła w kompleksie termalnym Norris Geyser Basin. Po zgłoszeniu wypadku przez siostrę, pracownicy parku próbowali wydobyć ciało 23-latka ze źródła, niestety bezskutecznie. Zaprzestali działań w środę z powodu ekstremalnych warunków.

Młody mężczyzna pracował jako wolontariusz w rezerwacie Jackson Bottom Wetlands Preserve w Oregonie.

USA - W Yellowstone turysta wpadł do gorącego źródła -3

To nie jest odosobniony przypadek

Kompleks termalny jest bardzo popularną atrakcją turystyczną w USA. Park Yellowstone w 2015 roku odwiedziło aż 4,1 mln turystów. Woda w gorących źródłach może osiągać temperaturę nawet 93 st. C.
Od 1890 roku, w wyniku poparzeń spowodowanych gorącymi źródłami, zginęły co najmniej 22 osoby, poinformowały władze Yellowstone.

Większość z nich zginęła przez przypadek, jednak co najmniej dwie osoby próbowały w termach pływać. Nie powstrzymały ich znaki ostrzegające przed wrzącą wodą i gejzerami, z których może się uwalniać toksyczny gaz.

W ostatnim czasie jedną z innych ofiar źródeł w Parku Yellowstone był 13-letni chłopiec, który zginął w sobotę. Do wypadku doszło, gdy poślizgnął się prowadzący nastolatka ojciec.

Zboczenie z wyznaczonego szlaku w Parku Narodowym i śmierć w gejzerze to nie jest jedyny sposób bezmyślnego zachowania turystów. Ostatnio w Parku Yellowstone dwóch mężczyzn umieściło w bagażniku samochodu młodego bizona. Zwierzę trzeba było uśpić.

 USA - W Yellowstone turysta wpadł do gorącego źródła -2

Polecane:

Jawa, Indonezja - Prawdopodobnie budzą się kolejne 3 wulkany - Ijen, Semeru i Bromo
Rosja - Kosmiczne śmieci spadły tuż obok wioski
Norwegia - Zorze polarne przyciągają turystów dużo bardziej niż narty
Rosjanin potrafi - Oszukał w sprytny i ciekawy sposób bank i jeszcze żąda dużego odszkodowania
Europejskie lasy przetwarzają coraz mniej CO2, winny jest spadek ilości dużych i zdrowych drzew, zmn...
Chiny - W kilka godzin wiosna zamieniła się w zimę, spadła bardzo duża ilość śniegu w regionie Mongo...
El Galpo, Argentyna - Trzęsienie ziemi o sile 5.9 w skali Richtera, zginęła jedna osoba
USA - W Kalifornii wykoleił się i wpadł do rzeki pociąg z 214 osobami, na tory przewróciło się drzew...
Polska - Pojawił się projekt nowej ustawy, ABW będzie mogło blokować dowolne strony internetowe bez ...