Do 39 wzrosła liczba osób, które zmarły w USA wskutek upałów. Ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami wprowadzono na początku tygodnia w 24 stanach.

Amerykańskie Narodowe Centrum Meteorologiczne ocenia, że upały dokuczają co najmniej 150 mln mieszkańców kraju. Od początku lipca synoptycy odnotowali 670 rekordów ciepła.

W Oklahoma City we wtorek termometry pokazały nienotowane od 20 lat 43,8 st.C. Od dwóch tygodni temperatura nie spada tam poniżej 37,7 st. C.

Podobna sytuacja jest Phoenix w Arizonie, gdzie 33 dzień z rzędu termometry pokazują ponad 37 st. C, a w Dallas w Teksasie ten sam odczyt utrzymuje się od 11 dni. Pracownicy opieki społecznej odwiedzają domy osób starszych i niepełnosprawnych, by upewnić się, że działa klimatyzacja.

W stanie Wisconsin podczas ulicznego biegu zasłabło 15 uczestników. Z objawami przegrzania organizmu zostali przewiezieni do szpitala.

Susza na tradycyjnie gorącym południu kraju już spowodowała poważne straty w rolnictwie, szacowane wstępnie na 3 mld dolarów. W niektórych stanach wprowadzono ograniczenia w użyciu wody. Wysokie temperatury i brak opadów zagrażają uprawom i hodowli bydła w Teksasie. Obecne upały porównywane są do rekordowej suszy z 1917 roku.

Synoptycy przewidują, że upały, z temperaturą powyżej 43 st.C, na południu i południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych będą utrzymywać się przynajmniej do końca tygodnia.

 

Źródło: zetnews.pl

Polecane:

Republika Południowej Afryki (RPA) - 33 strefy klęski żywiołowej
Australia - Dawno temu wygasłe wulkany mogą się niedługo "przebudzić"
USA - Potężne nawałnice przeszły nad stanem Maryland, wiatr zrywał dachy z domów i przewracał samoch...
Chiny - Zawalił się jeden z najdłuższych mostów na północy kraju
Chiny wystrzelą swoją pierwszą sondę księżycową wyposażoną w lądownik z pojazdem
W ciągu doby wystąpi burza geomagnetyczna, do magnetosfery Ziemi dociera plazma po ostatnim silnym r...
Tajfun Noul kieruje się na Filipiny, obudził się również wulkan Bulusan
14 lipca 2015 roku sonda New Horizons przeleci obok Plutona w odległości 12.5 tys. km i prześle Ziem...
W styczniu w Europie doszło do wzrostu obecności radioaktywnego jodu-131, w Polsce był największy wz...