Do 39 wzrosła liczba osób, które zmarły w USA wskutek upałów. Ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami wprowadzono na początku tygodnia w 24 stanach.

Amerykańskie Narodowe Centrum Meteorologiczne ocenia, że upały dokuczają co najmniej 150 mln mieszkańców kraju. Od początku lipca synoptycy odnotowali 670 rekordów ciepła.

W Oklahoma City we wtorek termometry pokazały nienotowane od 20 lat 43,8 st.C. Od dwóch tygodni temperatura nie spada tam poniżej 37,7 st. C.

Podobna sytuacja jest Phoenix w Arizonie, gdzie 33 dzień z rzędu termometry pokazują ponad 37 st. C, a w Dallas w Teksasie ten sam odczyt utrzymuje się od 11 dni. Pracownicy opieki społecznej odwiedzają domy osób starszych i niepełnosprawnych, by upewnić się, że działa klimatyzacja.

W stanie Wisconsin podczas ulicznego biegu zasłabło 15 uczestników. Z objawami przegrzania organizmu zostali przewiezieni do szpitala.

Susza na tradycyjnie gorącym południu kraju już spowodowała poważne straty w rolnictwie, szacowane wstępnie na 3 mld dolarów. W niektórych stanach wprowadzono ograniczenia w użyciu wody. Wysokie temperatury i brak opadów zagrażają uprawom i hodowli bydła w Teksasie. Obecne upały porównywane są do rekordowej suszy z 1917 roku.

Synoptycy przewidują, że upały, z temperaturą powyżej 43 st.C, na południu i południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych będą utrzymywać się przynajmniej do końca tygodnia.

 

Źródło: zetnews.pl

Polecane:

USA - Zagadka ogromnego oka rozwiązana, należało do miecznika
Europejskie Obserwatorium Południowe - Dzięki VLT (Very Large Telescope) wyłapano obraz mgławicy pla...
Kambodża - Przez powódź zginęło już co najmniej 30 osób
Kameleon zmienia kolory poprzez zmianę ułożenia nanokryształów zawartych w komórkach skóry
Bangkok, Tajlandia - Przechwycono 4 tony kości słoniowej, 739 kłów o wartości 6 mln dolarów
Dziwny obiekt na zdjęciu z ISS, to prawdopodobnie zwykłe odbicie w szybie urządzenia do obserwacji Z...
Tajlandia - Odkryto gatunek ryby jaskiniowej, która nie widzi, potrafi chodzić i porusza się jak jas...
Samsung zainstaluje wkrótce urządzenia do litografii w ekstremalnie dalekim ultrafiolecie, końcem ro...
USA - Silny wstrząs sejsmiczny wystąpił 150 km na południe od superwulkanu Yellowstone