Około 2030 roku przestaniemy umierać na raka – zapowiada znany francuski chirurg i genetyk Laurent Alexandre, szef francusko-belgijskiej firmy „DNAVision”, zajmującej się sekwencjonowaniem DNA. Twierdzi on, że choroby nowotworowe przestaną zabijać dzięki jednoczesnemu rozwojowi medycyny, informatyki i nanotechnologii.

DNAVision

Szef firmy „DNAVision”, która specjalizuje się w odczytywaniu kolejności par nukleotydowych w cząsteczkach DNA, zapewnia, że wszystkie typy raka staną się około 2030 roku po prostu chorobami chronicznymi – takimi jak AIDS. Zdecydowana większość pacjentów przestanie na nie umierać, bo dla każdego z nich będzie opracowywane skuteczne „leczenie na miarę”.

Będzie to wymagało za każdym razem analizy ponad 20 miliardów informacji – m.in. genetycznych – ale dzięki szybkiemu rozwojowi informatyki przestanie to być problemem. Zdaniem francuskiego specjalisty, że lekarze będą musieli mieć jednocześnie większe kompetencje właśnie w dziedzinie informatyki.

W swojej książce „Porażka raka”, która właśnie ukazała się we francuskich księgarniach, Laurent Alexandre twierdzi, że wszystkie rodzaje chorób nowotworowych będą bardzo wcześnie wykrywane we krwi – zanim ich obecność stanie się widoczna dzięki dotychczasowym metodom badań. Według niego około 2030 roku chorzy na raka będą żyli średnio tylko dwa lata krócej niż pozostali ludzie.

 

 

Źródło: RMF24

Polecane:

Haiti - Reportaż z ceremonii voodoo [30 min Video]
Kometa ISON może spowodować nietypowy deszcz meteorów, nad biegunami mogą pojawić się obłoki srebrzy...
Sao Paulo, Brazylia - Z powodu suszy woda w największym mieście może być dostępna tylko przez 2 dni ...
Bangladesz - Potężna burza przeszła przez północną część kraju, zginęło 41 osób, co najmniej 200 ran...
Argentyna - Autobus z funkcjonariuszami żandarmerii spadł z mostu, zginęły 43 osoby
Rosyjski rubel najtańszy w historii, 1 dolar kosztuje ponad 85 rubli
Kanada - Na Wyspach Magdaleny rozbił się mały samolot, zginęło 7 osób, w tym były minister kanadyjsk...
Entre Rios, Argentyna - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi, pływały nawet samochody [Video]
Silne trzęsienie ziemi wystąpiło w okolicach Fidżi, magnituda 6.9 w skali Richtera, ziemia mocno zat...