Turyści i mieszkańcy Filipin przecierali oczy ze zdumienia, gdy na plaży zobaczyli wielkiego owłosionego stwora. Jego zdjęcia znalazły się w internecie. Zaciekawieni ludzie zastanawiali się, co to może być. Naukowcy rozwiązali tę zagadkę.

Wody oceanów kryją wiele tajemnic. Jedną z nich wyrzuciły na brzeg filipińskiej wyspy Dinagat. Miejscowi oraz turyści nie kryli zdziwienia. W środę zszokował ich widok sześciometrowego, ważącego około dwóch ton niezidentyfikowanego stwora. Uwagę ludzi przykuło to, że pokrywało go coś w rodzaju białego futra. Ciężko było dostrzec głowę, ponieważ nigdzie nie było oczu. Stwór nieprzyjemnie pachniał.

Różne pomysły

Marjorie Cabatingan Aboy sfotografowała stwora, a zdjęcia udostępniła w mediach społecznościowych. Zaciekawieni zastanawiali się, co to może być. Niektórzy sugerowali, że jest to “zatkany” podwodny wulkan, inni sądzili, że rozkładające się plastikowe worki. Ci, którzy mają większą fantazję, niezidentyfikowanego stwora określali jako przybysza z innego świata.

Zagadka rozwiązana

Naukowcy jednak prostują domysły ciekawskich. Tłumaczą, że stwór to ciało rozkładającego się wieloryba, który umarł około dwóch tygodni temu. Biały puch na jego powierzchni jest wynikiem zaawansowanego stadium rozkładu. Nieprzyjemny zapach jest związany z gniciem włókien mięśniowych.

Specjaliści wyjaśnili, że martwy wieloryb najpierw krył się w otchłani oceanu, ale kiedy procesy rozkładu ciała zaczęły się nasilać, woda wyparła go na powierzchnię i dryfował, aż dotarł na wybrzeże Filipin.

 

Źródło: IFL Science, tvnmeteo

Polecane:

Chiny wycofują skażony plastyfikatorem antybiotyk firmy GlaxoSmithKline
Strefa Gazy - W całej strefie nie ma prądu, brak paliwa w elektrowni, potrzeba 600 000 litrów na dob...
Mikrosatelita FITSAT-1 zamruga kodem Morse'a z orbity, prawdopodobnie będzie można zobaczyć gołym ok...
USA - Zmrożona Niagara uniemożliwia poprawne funkcjonowanie zależnych od niej elektrowni wodnych
We Włoszech brakuje geologów
LosyZiemi - Aktywność Słońca i układ planet na 14 dni przed trzęsieniem ziemi w Japonii o sile 9 0 w...
W Norwegii zarejestrowano "Diabła śnieżnego", to niezwykle rzadkie zjawisko wystąpiło w mi...
Mahad, Indie - Dwa autobusy spadły do wzburzonej rzeki po zawaleniu się starego mostu
Australia - Przez upały powstała ogromna ilość pożarów, 37 jest poza kontrolą strażaków