Niecodzienna okazja na włoskiej Sardynii: domy w dwóch tamtejszych miejscowościach sprzedawane są po1 euro! Celem inicjatywy, wspieranej finansowo przez władze regionu, jest zaludnienie pustoszejących miasteczek i wyremontowanie budynków, które niszczeją.

Na Sardynii można kupić dom za 1euro

Na Sardynii można kupić dom za 1 euro

Władze regionu Sardynia wyłożyły na realizację tego projektu 2,5 miliona euro. Od nabywców oczekuje się, że domy zostaną przez nich wyremontowane.

W gminie Ollolai w prowincji Nuoro dwa domy znalazły już nabywców, a siedem wciąż na nich czeka. Jest tam jeszcze 50 innych pustych nieruchomości, które również mają zostać wystawione na sprzedaż za symboliczną kwotę.

Na Sardynii można kupić dom za 1euro

Ollolai, Sardynia, domy za 1 euro

Ollolai, Sardynia, domy za 1 euro

Lokalne władze ujawniły, że szczególnie zainteresowani domami są Sardyńczycy mieszkający w innych częściach Włoch bądź za granicą. O nieruchomości pytają jednak również turyści.

To miejsce o wyjątkowo bogatej historii – jak ustalili badacze, pierwsza osada powstała tam już 4 tysiące lat przed naszą erą.

Honorowym obywatelem Ollolai jest Arnold Schwarzenegger. Nadano mu ten tytuł w zeszłym roku, by przypieczętować jego przyjaźń z tamtejszym kulturystą Franco Columbu. Nie wiadomo jednak, czy aktor i były gubernator Kalifornii również zainwestuje tam pieniądze.

Z kolei w Nulvi niedaleko Sassari można kupić pięć budynków. Oferujemy coś, co trudno znaleźć gdzie indziej: przestrzeń i ciszę – zachwala ofertę burmistrz Antonello Cubaiu.

Wcześniej z podobną inicjatywą wystąpiły władze założonego w czasach starożytnych miasteczka Gangi na Sycylii, uważanego za jedno z najpiękniejszych we Włoszech. Tam również domy położone w wyludnionym historycznym centrum wystawiono na sprzedaż za 1 euro.

 

Źródło: PAP, rmf24

Polecane:

Iran - Wstrzymana została sprzedaż ropy naftowej firmom brytyjskim i francuskim
Mars - W kwietniu Curiosity zamilknie, Słońce uniemożliwi komunikację zasłaniając czerwoną planetę
Polska - W laboratorium ESA testowano pierwszy polski silnik plazmowy typu Halla o mocy 500 Wat
Włochy - Dwudziestu naukowców przez dwa lata rozszyfrowywało kod DNA kawy arabskiej
Francja - Prawie 20 metrowy martwy waleń wyrzucony został na brzeg we Francuskiej Riwierze
Rosja - Burza śnieżna nad Moskwą, całe miasto zakorkowane
Francja - W probówkach wyhodowano ludzkie plemniki z komórek, które są odpowiedzialne za ich produkc...
Francja - Władze szykują mieszkańców Paryża na powódź stulecia, ostatnia tak duża wystąpiła w 1910 r...
Minnesota, USA - Prawnicy wyłudzili 6 mln dolarów od torrent'owych "erotomanów gawędziarzy"...