Niecodzienna okazja na włoskiej Sardynii: domy w dwóch tamtejszych miejscowościach sprzedawane są po1 euro! Celem inicjatywy, wspieranej finansowo przez władze regionu, jest zaludnienie pustoszejących miasteczek i wyremontowanie budynków, które niszczeją.

Na Sardynii można kupić dom za 1euro

Na Sardynii można kupić dom za 1 euro

Władze regionu Sardynia wyłożyły na realizację tego projektu 2,5 miliona euro. Od nabywców oczekuje się, że domy zostaną przez nich wyremontowane.

W gminie Ollolai w prowincji Nuoro dwa domy znalazły już nabywców, a siedem wciąż na nich czeka. Jest tam jeszcze 50 innych pustych nieruchomości, które również mają zostać wystawione na sprzedaż za symboliczną kwotę.

Na Sardynii można kupić dom za 1euro

Ollolai, Sardynia, domy za 1 euro

Ollolai, Sardynia, domy za 1 euro

Lokalne władze ujawniły, że szczególnie zainteresowani domami są Sardyńczycy mieszkający w innych częściach Włoch bądź za granicą. O nieruchomości pytają jednak również turyści.

To miejsce o wyjątkowo bogatej historii – jak ustalili badacze, pierwsza osada powstała tam już 4 tysiące lat przed naszą erą.

Honorowym obywatelem Ollolai jest Arnold Schwarzenegger. Nadano mu ten tytuł w zeszłym roku, by przypieczętować jego przyjaźń z tamtejszym kulturystą Franco Columbu. Nie wiadomo jednak, czy aktor i były gubernator Kalifornii również zainwestuje tam pieniądze.

Z kolei w Nulvi niedaleko Sassari można kupić pięć budynków. Oferujemy coś, co trudno znaleźć gdzie indziej: przestrzeń i ciszę – zachwala ofertę burmistrz Antonello Cubaiu.

Wcześniej z podobną inicjatywą wystąpiły władze założonego w czasach starożytnych miasteczka Gangi na Sycylii, uważanego za jedno z najpiękniejszych we Włoszech. Tam również domy położone w wyludnionym historycznym centrum wystawiono na sprzedaż za 1 euro.

 

Źródło: PAP, rmf24

Polecane:

Ekstremalnie szybko roztapiają się lodowce
Europa - Rośliny uprawne odporne na suszę i choroby
Szwajcaria - Niewiarygodny atak zimy, kilka metrów świeżego śniegu na 1700 m.n.p.m. i ulewy na nizin...
Rosja - Prawdopodobnie opracowano preparat wydłużający życie, czyli zwiększający produkcję komórek m...
Słońce - Coraz więcej rozbłysków i koronalnych wyrzutów masy, dziś wystąpił rozbłysk klasy M1.1
Grafen ogromnie zwiększa wytrzymałość metali, odporność na rozciąganie jest 200-krotnie wyższa niż w...
Odkryto planetę pozasłoneczną, której nie powinno tam być, jest 11 razy cięższa od Jowisza, a jej od...
Ludzkie oko jest w stanie zarejestrować pojedynczy foton
Wkrótce wystąpią kolejne cykle magnetyczne o których już pisałem, może wzrosnąć aktywność sejsmiczna...