W sobotę we Włoszech uaktywniły się komórki burzowe. Na Neapol i okoliczne miejscowości spadły lodowe kule. Kilka osób i zwierząt zostało rannych.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -18

Jak informują lokalne media w sobotę 5 września przez Neapol i okoliczne miasta przeszła potężna burza. W trakcie jej trwania silnie wiało. Spadł również grad (ok. 5 cm).

W obliczu zbliżającej się znad Morza Śródziemnego burzy, lokalne władze niemal od razu wydały ostrzeżenia przed możliwością wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -21

Grad wielkości piłek bejsbolowych

Najgorsza sytuacja była m.in. w pobliżu Pozzuoli we Włoszech. Tam kilka osób i zwierząt zostało rannych. Lodowe kule wielkości piłek bejsbolowych spadały z taką siłą, że wybijały okna w domach i samochodach mieszkańców, wywołując panikę. Zniszczyły również rozległe pola uprawne.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -20

Ogromna siła

– Grad miejscami spadł z prędkością 120 km/h. Nic więc dziwnego, że możemy zobaczyć ogrom zniszczeń, rozbite szyby i uszkodzenia konstrukcyjne – mówił meteorolog z weather. com Jonathan Erdman.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -3
Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -22 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -19 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -17 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -16 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -15 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -14 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -13 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -12 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -11 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -10 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -9 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -8 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -7 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -6 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -5 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -4 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -2 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -1

Polecane:

Rosnące zagrożenie - elektrownie atomowe na świecie
Hiszpania - Siedem ofiar powodzi, 600 osób ewakuowanych
Polska - Ciekawe i zarazem rzadkie zjawisko na plaży w nadbałtyckiej Jastarni, podobne zjawisko wyst...
Irlandia - Szczątki 796 dzieci zostały znalezione w zbiorniku na wodę obok domu dla samotnych matek
Zmodyfikowany wirus HIV może pomóc w walce z nowotworami, ośmiolatkę wyleczono z białaczki
Rosja - Katastrofa rakiety nośnej Proton-M, spadła na Syberii po 498 sekundach, wynosiła meksykański...
Amerykańscy oceanolodzy ogłaszają koniec tegorocznego, rekordowego dla Pacyfiku sezonu huraganów
Antarktyda - 150 tysięcy pingwinów białookich zginęło przez olbrzymią górę lodową o powierzchni 2900...
Europejska Agencja Kosmiczna chce w przyszłości zbudować kosmiczne obserwatorium fal grawitacyjnych