W sobotę we Włoszech uaktywniły się komórki burzowe. Na Neapol i okoliczne miejscowości spadły lodowe kule. Kilka osób i zwierząt zostało rannych.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -18

Jak informują lokalne media w sobotę 5 września przez Neapol i okoliczne miasta przeszła potężna burza. W trakcie jej trwania silnie wiało. Spadł również grad (ok. 5 cm).

W obliczu zbliżającej się znad Morza Śródziemnego burzy, lokalne władze niemal od razu wydały ostrzeżenia przed możliwością wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -21

Grad wielkości piłek bejsbolowych

Najgorsza sytuacja była m.in. w pobliżu Pozzuoli we Włoszech. Tam kilka osób i zwierząt zostało rannych. Lodowe kule wielkości piłek bejsbolowych spadały z taką siłą, że wybijały okna w domach i samochodach mieszkańców, wywołując panikę. Zniszczyły również rozległe pola uprawne.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -20

Ogromna siła

– Grad miejscami spadł z prędkością 120 km/h. Nic więc dziwnego, że możemy zobaczyć ogrom zniszczeń, rozbite szyby i uszkodzenia konstrukcyjne – mówił meteorolog z weather. com Jonathan Erdman.

Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -3
Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -22 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -19 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -17 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -16 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -15 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -14 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -13 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -12 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -11 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -10 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -9 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -8 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -7 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -6 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -5 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -4 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -2 Włochy - Ogromne gradziny w Neapolu -1

Polecane:

Mars - Naukowcy zastanawiają się, jak mogły powstać "łańcuchy wgłębień" na planecie, możli...
Francja - Plaga komarów tygrysich w regionie Bordeaux i atlantyckiego wybrzeża kraju
Tajlandia - Wiszące tory, to skutek ulewnych deszczy na północy kraju
Rosja - Meteor miał 17 metrów średnicy, ważył 7-10 tys. ton, a eksplozja miała siłę 500 kiloton [Vid...
Rosja - Powódź na zachodzie Syberii, pod wodą znalazło około 1500 domów i ponad 1800 posesji
Uniwersytet Harvarda, USA - Prawdopodobnie jest możliwe odwrócenie procesu starzenia się, rozpoczęto...
Handeloh, Niemcy - 29 uczestników konferencji miało halucynacje, w ich krwi znaleziono 2C-E, narkoty...
Norwegia - Ulewne deszcze wywołały powódź, w okręgu Telemark jest najwyższy od stu lat poziom wody
Supertajfun Nepartak sunie na Tajwan, w porywach wieje do 280 km/h