Włochy znalazły się w strefie afrykańskich upałów. W siedmiu miastach wydano ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami, które na południu mogą w weekend sięgnąć nawet 42 st. C. Zacienione i klimatyzowane miejsca oraz fontanny cieszą się w Rzymie szczególnym powodzeniem.

Temperatury rosną i w weekend w Rzymie mają osiągnąć 40 st. C, a według prognoz utrzymają się na takim poziomie do wtorku. Na Sardynii prognozowane są rekordowe 42 st. C.W wielu miejscach ogłoszono najwyższy, czerwony alarm związany z upałami. Dotyczy to m.in. popularnych miejsc turystycznych , jak Florencja, Rzym i Werona.Chociaż kulminacja upałów ma dopiero nastąpić, już w czwartek turyści próbujący zwiedzać Wieczne Miasto szukali ochrony przed palącym słońcem. Przydały się kapelusze i parasole. Ludzie szukali też orzeźwienia w fontannach.“Pójdziemy do parków wodnych”– Na szczęście jest dużo fontann i można się trochę odświeżyć. Nie jest to tak duszny upał, jaki zostawiliśmy na Sardynii – powiedziała Nicoletta, która z rodziną przyjechała z wyspy do stolicy. Na przetrwanie upalnego weekendu mają specjalne plany. – Pójdziemy do parków wodnych, z dala od centrum miasta – zapowiedziała.

– Jest bardzo gorąco. Trzeba mieć ze sobą wodę do picia i trzymać się w cieniu – komentowała portugalska turystka Beatrice.

Wielu mieszkańców dużych miast decyduje się w wolne dni wyjeżdżać na prowincję, by poza gęstą zabudową odczuć choć trochę ulgi od skwaru.

Źródło: Reuters TV, tm

Polecane:

Nastąpił rozbłysk klasy X2, efekt w drodze na Ziemię
Anglia - Tajemnica niebieskich żelowych kuli po gradobiciu rozwiązana, to poliakrylan sodu
Meksyk - Sztormy zdewastowały dwie trzecie terytorium Meksyku, wystąpiła największa powódź od 50 lat...
Chiny - Południe i wschód kraju walczy z powodziami, poszkodowanych 330 tys. osób
Niemcy - Różnica temperatur 35 st.C., na południu -30 st.C., a na wybrzeżu Morza Północnego +5 st.C.
Chiny - Burza śnieżna w Tybecie
Indie - Upały zabiły już co najmniej 1826 osób, temperatura osiągnęła już 50 st.C. w cieniu, jeszcze...
Siemens pobił wszelkie rekordy, zrobił silnik elektryczny do samolotów o mocy 260 kW i wadze zaledwi...
Niemcy - Strzały w Monachium, zamachowcem był 18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego, 9 osób zginęł...