Wraz ze wzrostem wysokości nasze zmysły smaku i węchu ulegają przytępieniu. Dla linii lotniczych to poważny kłopot, z którym próbują sobie jakoś poradzić. Jedna z nich ogłosiła właśnie opracowanie specjalnego piwa przeznaczonego do spożywania na wysokości 10 000 metrów.

Betsy Beer, piwo do spożywania na wysokościach, © Cathay Pacific

Betsy Beer zostało stworzone przy użyciu składników, aromatu i niezbędnego dwutlenku węgla tak, by smakowało wspaniale zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Piwo jest wspólnym dziełem linii lotniczych Cathay Pacific z Hongkongu oraz firmy McCann Worldgroup. Piwo nazwano po pierwszym samolocie Cathay Pacific. Napój produkowany jest przez firmę Hong Kong Beer Co. z brytyjskiego, miodu z Hongkongu oraz z rośliny longan.

Wiemy, że podczas lotu Twój smak się zmienia. Linie powietrzne mają na to swoje sposoby. Jednak nikt nie próbował udoskonalić smaku piwa spożywanego na dużych wysokościach. To dla nas wspaniała okazja, by znaleźć uznanie w oczach pasażerów lubiących piwo – oświadczył rzecznik prasowy Cathay Pacific.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że Betsy Beer to nie jest chwyt marketingowy, ale piwo, które rzeczywiście lepiej smakuje na dużej wysokości. Ilość dwutlenku węgla zwiększono w piwie o 10%, gdyż wiadomo, że CO2 pobudza kubki smakowe, co może być bardzo przydatne na wysokości 10 000 metrów. Betsy Beer to piwo pszeniczne, dzięki czemu zredukowano goryczkę, znacznie bardziej odczuwaną na dużej wysokości. Jest to też piwo niefiltrowane, a więc bogatsze w smaku, co dodatkowo wzmacnia wrażenia podczas jego spożywania.

Besty Beer jest już dostępne dla pasażerów klas pierwszej i biznesowej latających pomiędzy Hongkongiem a Wielką Brytanią. Będzie je można kupić też na lotniskach oraz w wybranych restauracjach w Hongkongu.

Polecane:

Pennsylvania : mieszkańcy przerażeni epidemią zapadlisk
Maroko - Samolot zasilany energią słoneczną udał się w pierwszy lot międzykontynentalny
USA - Inwazja szarańczy w Kalifornii, w zastraszającym tempie niszczą uprawy w Sacramento [Video]
"Róża Saturna" - Fenomen sfotografowała sonda Cassini, naukowcy czekali 7 lat, żeby zrobić...
UK - Ziemniako-pomidor został zaprezentowany przez firmę ogrodniczą, nie jest wytworem inżynierii ge...
Rosja - Odwołana została kolejna próba startu nowej rakiety Angara-1.2PP z kosmodromu w Plesiecku
UK - Opracowano nowy sposób badania krwi, dzięki któremu można ustalić biologiczny wiek pacjenta
Egipt - Na Półwyspie Synaj rozbił się rosyjski samolot pasażerski linii Kolavia, na pokładzie były 2...
UK - Brexit stał się faktem, Cameron w ciągu trzech miesięcy chce się podać do dymisji, 51.89 proc. ...