Baza danych wykorzystywana przez banki, rządy i agencje wywiadowcze do identyfikowania ludzi mających związki z terroryzmem, wpadła w ręce niepowołanej osoby. Baza World-Check należy do firmy Thomson Reuters. Teraz specjalista ds. bezpieczeństwa Chris Vickery twierdzi, że w 2014 roku wszedł w posiadanie tej bazy. W swoim poście w serwisie Reddit informuje, że baza trafiła w jego ręce nie w skutek włamania, a wycieku, który nie miał miejsca w Thomson Reuters.

Terroryzm

Vickery, badając sprawę, dowiedział się, że przed kilku laty Thomson Reuters nabyła za 530 milionów dolarów firmę, która była właścicielem bazy danych “osób o podwyższonym stopniu ryzyka”. Baza ta jest prowadzona do dnia dzisiejszego. Vickery’emu udało się ustalić, że korzysta z niej ponad 300 rządów i agencji wywiadowczych, 49 z 50 największych banków i 9 z 10 największych firm prawniczych na świecie. Vickery otrzymał bazę z połowy 2014 roku. Znajduje się w niej, między innym, spis 93 000 osób podejrzanych o powiązania z terroryzmem. Terroryzm to jednak jedna z wielu kategorii wymienionych w bazie. W sumie znajdują się w niej informacje o 2,2 milionach osób, które są podejrzewane nie tylko o związki z terroryzmem, ale również ze zorganizowaną przestępczością, praniem brudnych pieniędzy, korupcją i podobnymi działaniami.

Vickery zastanawia się, czy nie powinien upublicznić całej bazy. W międzyczasie zawiadomił firmę Thomson Reuters o wycieku. Otrzymał podziękowania, a strona trzecia, od której wyciekła baza, już ją zabezpieczyła.

Przed dwoma miesiącami informowaliśmy, że Chris Vickery znalazł w sieci niezabezpieczoną bazę danych wszystkich meksykańskich wyborców.

 

Źródło: Reddit, KopalniaWiedzy

Polecane:

Europejskie Obserwatorium Południowe opublikowało najnowsze zdjęcia Mgławicy Carina
NASA - Naukowcy twierdzą, że Księżyc się kurczy, czego dowodem są rowy tektoniczne
Grenlandia - Kolejna góra lodowa 2 razy większa od Manhattanu oderwała się od lodowca Petermann
Naukowcy odkryli tajemnicę powstawania obłoków srebrzystych, kluczowym składnikiem są okruchy meteor...
Ałmaty, Kazachstan - Upały podtopiły lodowiec, duża ilość wody spowodowała ogromne osuwisko ziemi, e...
Nasi przodkowie zeszli z drzew 3.8 miliona lat temu, to o 400 tysięcy lat wcześniej, niż dotychczas ...
Chennai, Indie - W ciągu doby spadło 970 l/mkw deszczu, co stanowi 300 procent listopadowych opadów
USA - Huragan Matthew uderzy we Florydę z rekordową prędkością 260 km/h, jest już silniejszy od hura...
Słońce - Dziura koronalna na wprost Ziemi