Japońska policja prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnego seryjnego truciciela w szpitalu w Yokohamie. Podejrzewa się, że ktoś mógł wstrzyknąć truciznę do kilkudziesięciu kroplówek, tuż po tym, jak zostały one dostarczone do placówki.

yokohama-japonia-policja-szuka-seryjnego-truciciela-ktos-wstrzyknal-w-szpitalu-srodek-czyszczacy-do-kilkudziesieciu-kroplowek-2

W kroplówek znaleziono środek czyszczący. Wiele wskazuje, że do wstrzyknięcia trucizny do torebek doszło podczas 3-dniowego weekendu – w szpitalu było bowiem mniej ludzi i przestępca miał większe pole do manewru.

yokohama-japonia-policja-szuka-seryjnego-truciciela-ktos-wstrzyknal-w-szpitalu-srodek-czyszczacy-do-kilkudziesieciu-kroplowek-3

Policja skupia się teraz na znalezieniu sprawcy. W pierwszej kolejności przesłuchują personel szpitalny. W szpitalu Oguchi w Yokohamie dochodziło w przeszłości do podobnych sytuacji – w sierpniu jeden z pracowników wypił napój, do którego ktoś mu nalał wybielacza.

yokohama-japonia-policja-szuka-seryjnego-truciciela-ktos-wstrzyknal-w-szpitalu-srodek-czyszczacy-do-kilkudziesieciu-kroplowek-1

W placówce znaleziono około 50 kroplówek zatrutych kroplówek. Dwie z nich miały nazwiska starszych pacjentów, którzy umarli w placówce w ciągu ostatnich tygodni.

W Japonii zdarzały się już przypadki szpitalnych trucicieli. W 2000 roku pielęgniarz w Sendai otruł jednego pacjenta i próbował zabić jeszcze czterech innych.

 

Źródło: rmf24, PAP

Polecane:

WHO - Spaliny oleju napędowego są tak samo rakotwórcze jak azbest
Wenezuela - Piorun uderzył w rafinerię i spowodował ogromny pożar [Video]
USA - Wydrukowano w technologii 3D elektroniczną membranę, która mogłaby zastąpić rozruszniki serca
Chiny - Śnieżyce i paraliż komunikacyjny na północnym wschodzie kraju
Rosja - W ubiegłym roku uciekło z kraju 300 tysięcy osób
UK - W okolicach lotniska Heathrow na sklep spadł mężczyzna, wypadł z szykującego się do lądowania s...
USA - Trzy potężne pożary w Kalifornii, palą się 54 tysiące hektarów, spłonęło 81 domów
Super rozbłyski na Słońcu zdarzają się raz na około tysiąc lat, mogą być tak silne, że doprowadzą do...
Mózgi ptaków mają gęściej upakowane neurony niż mózgi naczelnych, ważący około 21 gram mózg ary arar...