Japońska policja prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnego seryjnego truciciela w szpitalu w Yokohamie. Podejrzewa się, że ktoś mógł wstrzyknąć truciznę do kilkudziesięciu kroplówek, tuż po tym, jak zostały one dostarczone do placówki.

yokohama-japonia-policja-szuka-seryjnego-truciciela-ktos-wstrzyknal-w-szpitalu-srodek-czyszczacy-do-kilkudziesieciu-kroplowek-2

W kroplówek znaleziono środek czyszczący. Wiele wskazuje, że do wstrzyknięcia trucizny do torebek doszło podczas 3-dniowego weekendu – w szpitalu było bowiem mniej ludzi i przestępca miał większe pole do manewru.

yokohama-japonia-policja-szuka-seryjnego-truciciela-ktos-wstrzyknal-w-szpitalu-srodek-czyszczacy-do-kilkudziesieciu-kroplowek-3

Policja skupia się teraz na znalezieniu sprawcy. W pierwszej kolejności przesłuchują personel szpitalny. W szpitalu Oguchi w Yokohamie dochodziło w przeszłości do podobnych sytuacji – w sierpniu jeden z pracowników wypił napój, do którego ktoś mu nalał wybielacza.

yokohama-japonia-policja-szuka-seryjnego-truciciela-ktos-wstrzyknal-w-szpitalu-srodek-czyszczacy-do-kilkudziesieciu-kroplowek-1

W placówce znaleziono około 50 kroplówek zatrutych kroplówek. Dwie z nich miały nazwiska starszych pacjentów, którzy umarli w placówce w ciągu ostatnich tygodni.

W Japonii zdarzały się już przypadki szpitalnych trucicieli. W 2000 roku pielęgniarz w Sendai otruł jednego pacjenta i próbował zabić jeszcze czterech innych.

 

Źródło: rmf24, PAP

Polecane:

Alaska, USA - Bardzo płytkie i silne trzęsienie ziemi, magnituda 6.1
Ameryka Środkowa - Co najmniej 103 ofiary powodzi
Tanzania - Na szczycie Kilimandżaro od tysięcy lat utrzymuje się pokrywa lodowa, może zniknąć za oko...
Na Ukrainie nienotowane do tej pory opady śniegu i temperatura minus 20 st.C., w Chorwacji rekordowo...
Szanghaj, Chiny - 36 osób zostało zdeptanych ze skutkiem śmiertelnym przez tłum podczas Sylwestra, 4...
Izrael - W Jerozolimie najzimniej od 18 lat, temperatura spadła z 40 st.C. do zaledwie 9 st.C. i poj...
Odkryto nieznane stworzenie, to największa gąbka na świecie, długość 3.66 metra, wysokość 2 metry
Chiny straciły kontrolę nad modułem kosmicznym Tiangong 1, który w przyszłym roku w niekontrolowany ...
NASA szykuje dwie misje Psyche i Lucy w celu zbadania początków Układu Słonecznego