Japońska policja prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnego seryjnego truciciela w szpitalu w Yokohamie. Podejrzewa się, że ktoś mógł wstrzyknąć truciznę do kilkudziesięciu kroplówek, tuż po tym, jak zostały one dostarczone do placówki.

yokohama-japonia-policja-szuka-seryjnego-truciciela-ktos-wstrzyknal-w-szpitalu-srodek-czyszczacy-do-kilkudziesieciu-kroplowek-2

W kroplówek znaleziono środek czyszczący. Wiele wskazuje, że do wstrzyknięcia trucizny do torebek doszło podczas 3-dniowego weekendu – w szpitalu było bowiem mniej ludzi i przestępca miał większe pole do manewru.

yokohama-japonia-policja-szuka-seryjnego-truciciela-ktos-wstrzyknal-w-szpitalu-srodek-czyszczacy-do-kilkudziesieciu-kroplowek-3

Policja skupia się teraz na znalezieniu sprawcy. W pierwszej kolejności przesłuchują personel szpitalny. W szpitalu Oguchi w Yokohamie dochodziło w przeszłości do podobnych sytuacji – w sierpniu jeden z pracowników wypił napój, do którego ktoś mu nalał wybielacza.

yokohama-japonia-policja-szuka-seryjnego-truciciela-ktos-wstrzyknal-w-szpitalu-srodek-czyszczacy-do-kilkudziesieciu-kroplowek-1

W placówce znaleziono około 50 kroplówek zatrutych kroplówek. Dwie z nich miały nazwiska starszych pacjentów, którzy umarli w placówce w ciągu ostatnich tygodni.

W Japonii zdarzały się już przypadki szpitalnych trucicieli. W 2000 roku pielęgniarz w Sendai otruł jednego pacjenta i próbował zabić jeszcze czterech innych.

 

Źródło: rmf24, PAP

Polecane:

Chile - Płoną hektary lasów, ogień spalił 70 gospodarstw domowych
USA - Wykoleił się pociąg w stanie Minnesota, do gruntu przedostało się 120 tysięcy litrów ropy naft...
Według najnowszych badań, globalna zmiana klimatu 12.9 tys. lat temu była związana z upadkiem astero...
Plagę Justyniana w VI wieku i epidemię "czarnej śmierci", która zdziesiątkowała ludność Eu...
Afryka - 130 nowych przypadków wirusa Ebola w Sierra Leone w 3 dni, wirus zabił już 2793 osoby, a co...
Zbliża się historyczna chwila, lądownik Philae odłączył się od Rosetty i za 6 godzin wyląduje na kom...
Polskie rekordy ciepła
Indie - Od 100 lat nie spadło tyle deszczu w stanie Tamilandu [Video]
Rozpoczął się dwuletni okres testowania modułu mieszkalnego BEAM podłączonego do Międzynarodowej Sta...