Zgodnie z zapowiedzią, zbliża się duża dziura koronalna na Słońcu. Pozycję na wprost Ziemi osiągnie w sobotę, 21 lipca. Emisja elektronów zacznie się już w piątek, 20 lipca.

Dziura koronalna na Słońcu powstaje na skutek oddziaływań magnetycznych planet, oddziaływania te wpływają również na naszą planetę i ludzi. Opisuję Wam to w moich prognozach oddziaływań magnetycznych (własny algorytm), a dziś w nocy wystąpi dość silny szczyt oddziaływań.

Dziura koronalna

Odnośnie dziury koronalnej i oddziaływań 14 lipca napisałem w Strefie VIP i 18 lipca w LosyZiemi.pl:

21 lipca będziemy mieli nie małą dziurę koronalną, a całość zakończy się sporą strefą emisyjną od 27 lipca do 2 sierpnia, kiedy to pojawi się na równiku Słońca, na krótko mała dziura koronalna.

18 lipca od południa zacznie narastać dość silne oddziaływanie, które szczyt osiągnie po północy z czwartku na piątek – 19/20 lipca.

W lipcu przed nami dwa silne oddziaływania, szczyt pierwszego 19/20 lipca, kolejne znacznie większe od 24 lipca do 1 sierpnia, z maksimum 27 lipca 2018 roku

 

Dziura koronalna na filmie, ostatnie 2 dni

 

Wstrząsy sejsmiczne i trzęsienia ziemi

W ciągu kolejnych dwóch dni może wzrosnąć aktywność sejsmiczna na Ziemi.

Specyfika czasowa ostatnich silniejszych trzęsień ziemi wskazuje na występowanie ich w podobnym okresie czasu po samym szczycie oddziaływań magnetycznych. Jeśli nic się nie zmieni, to w piątek, 20 lipca w okolicach godziny 5-tej UTC (7-ma polskiego czasu) może wystąpić silniejsze trzęsienie ziemi.

Najbardziej zagrożonymi rejonami jest Meksyk, Japonia, Grecja oraz Indonezja.

Magnetometr w trzech osiach, ostatnie 10 dni (pomiar Głogów).

Dziś, 19 lipca o godzinie 13:31 UTC wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.7 w skali Richtera w Meksyku obok miasta Acatepec. Mogły powstać zniszczenia.

Chwilę później, o 14:16 UTC wystąpiło kolejne trzęsienie ziemi na Alasce, magnituda 6.0 w skali Richtera.

 

Aktualizacja:

O 18:30 UTC magnituda 6.0 w Papua New Guinea.

Energia wstrząsów sejsmicznych – ostanie 5 dni w rozbiciu na godziny.

 

Źródło: LosyZiemi.org, LosyZiemi.pl