Okrągła rocznica powstania serwisu – 27 lutego 2021 roku LosyZiemi skończyło 10 lat.

Moi drodzy, piszę dla Was już 10 lat, 3652 dni, w tym czasie opublikowałem 22 012 informacji. Tematami związanymi ze Słońcem, trzęsieniami ziemi, polem geomagnetycznym i wpływem tego na istoty żywe zacząłem się mocno interesować w okolicach 2007 roku. 5 stycznia 2011 roku wspólnie z kolegą zaczęliśmy rozkręcać jego świeżo otwartą stronę informacyjną, która miała bazować na moich zainteresowaniach i zagrożeniach ze strony kosmosu i samej Ziemi.

Jednak pisanie u kogoś to nie to samo, co pisanie u siebie, więc końcem lutego postanowiłem otworzyć swój własny serwis – stało się to 27 lutego 2011 roku i ten dzień uznaję za powstanie LosyZiemi.

Serwis powstał, a swoją nazwę otrzymał 7 marca, wtedy właśnie zarejestrowałem domenę LosyZiemi.pl. Pierwsza bardzo ważna i niestety tragiczna informacja, to potężne trzęsienie ziemi w Japonii z 11 marca 2011 roku. Dzisiejsze silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.1 w okolicach Fukushimy w Japonii wystąpiło 10 lat bez 26 dni po tamtym. Wtedy na 2 dni przed tym bardzo silnym trzęsieniem ziemi wystąpiło słabsze o magnitudzie 7.3. Oby sytuacja nie powtórzyła się, gdyż oddziaływania magnetyczne od niedzieli będą dopiero powoli słabnąć.

 

Trochę historii

25 marca 2011 roku uruchomiłem Forum, na którym zarejestrowało się w sumie prawie 1700 osób.

Przez te wszystkie lata serwis był unowocześniany i z roku na rok poprawiała się jakość przekazywanych informacji.

4 lipca 2012 roku uruchomiłem swoje pierwsze pomiary magnetometryczne i akcelerometryczne, które działają do dziś. Rejestrują 75 pomiarów w ciągu sekundy i z małą przerwą już 9 lat pomiary są analizowane i pomagają w zrozumieniu oddziaływań magnetycznych planet i Słońca. Oprogramowanie napisałem, elektronikę zaprojektowałem i wykonałem już w kwietniu i przez kilka miesięcy testowałem zanim ruszyły ciągłe pomiary.

9 stycznia 2015 roku zarejestrowana została Fundacja, której głównym celem było skuteczniejsze dotarcie do instytucji naukowych na całym świecie.
Od samego początku istnienia serwisu LosyZiemi udawało się docierać do dużych instytucji naukowych takich jak NASA, NOAA, JAXA, Uniwersytet Stanforda i wiele innych na całym świecie, a także w Polsce. Fundacja pomogła jeszcze bardziej w nawiązywaniu ciekawych kontaktów. Nie chwaląc się, w tej chwili mam bezpośredni kontakt z szefostwem NASA i NOAA oraz z dyrektorami wielu instytucji naukowo badawczych, co bardzo pomaga w dotarciu do odpowiednich naukowców w celu analizy zdarzeń i danych pomiarowych.

21 lutego 2016 roku uruchomiłem pomiary częstotliwości składowych ziemskiego pola magnetycznego na które największy wpływ ma jonosfera.
Do dziś dnia rejestrowane jest 48 tysięcy pomiarów w każdej sekundzie. Poprzez Szybką Transformację Fouriera wyliczane są częstotliwości jakie występują w każdej sekundzie, a 250 częstotliwości o najwyższych amplitudach jest zapisywanych na dysku. To bardzo ważne pomiary w zrozumieniu oddziaływań jonosferycznych na planetę i istoty żywe. Część badań przedstawiłem kilka lat temu szefostwu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH w Warszawie.

W ciągu kilku lat na Forum miałem ponad 400 osób, które w mniejszym lub większym stopniu odczuwały burze geomagnetyczne i jonosferyczne. Osoby te opisywały co i kiedy odczuwają, a ja analizowałem co się wtedy działo ze Słońcem, polem magnetycznym i jonosferą. Dostawałem informacje ze szpitali o wzrostach i spadkach urazów, zgonów, zawałów serca jak i udarów mózgu. Z Komendy Głównej Policji dzienne ilości wypadków, awantur domowych, zabójstw, samobójstw, itd. Dzięki temu udało się w dużym stopniu zrozumieć, jak drgania magnetyczny oddziałują na mózg, szyszynkę, kanały jonowe we włóknach nerwowych i gruczoły hormonalne w naszych ciałach. Temat jest bardzo ciekawy, ale wymaga zrobienia oficjalnych badań naukowych, a do tego potrzebny jest sponsor.

31 marca 2020 roku uruchomiłem w Głogowie własne pomiary licznikiem Geigera, wkrótce po tym uruchomione zostały kolejne w Stalowej Woli.

Stałe pomiary licznikiem Geigera

 

Przez te ponad 10 lat napisałem kilkanaście ważnych programów, z których korzystam do dziś. Jedne rejestrują i przeliczają pomiary, inne dokonują analizy sejsmiki planety, albo analizują Słońce na podstawie zdjęć z satelitów SOHO i SDO oraz danych z NASA i NOAA oraz moich pomiarów, a jeszcze inne bardzo precyzyjnie wyliczają położenia planet w przestrzeni i współoddziaływania magnetyczne i grawitacyjne. Programy cały czas są rozwijane i dodawane nowe funkcje.

23 kwietnia 2020 roku uruchomiłem darmową usługę SOSms, która ma za zadanie ostrzegać o zagrożeniach, jakie występują poprzez wysłanie SMS’a.
Każda osoba może się tam zarejestrować. Można SMS’em otrzymać informacje o aktualnym promieniowaniu z licznika Geigera. Usługę wstępnie testowaliśmy już z wybranymi czytelnikami w październiku 2016 roku. Wersja, która docelowo powstała w 2020 roku ma znacznie więcej funkcji.

System ostrzeżeń – SOSms

 

Przez te 10 lat zaledwie 2.5 miesiąca w LosyZiemi były reklamy. Niestety psuły one „klimat” serwisu. Z racji tego, że nie ma tu kontrowersyjnych tytułów niezgodnych z treścią, które w innych serwisach mają za zadanie ściągnąć „klikaczy reklam”, zyski z reklam nie byłyby w stanie utrzymać serwisu. Od zawsze staram się w tytułach zawierać najistotniejsze informacje, które w żaden sposób nie zniekształcają tego, co chcę Wam przekazać.

Przez ostatnie lata zgromadziłem grupę kilkudziesięciu osób, które wspierają serwis comiesięcznymi darowiznami, dzięki czemu może to wszystko funkcjonować, a ja mogę poświęcić się badaniom naukowym.
Martwi mnie jedynie, że cała reszta czytelników nie wspiera serwisu. Przez pandemię co jakiś czas ktoś odchodzi i zbiórki robią się niestabilne, a stabilizacja w kwestii finansowej to podstawa dalszego działania. W tym miesiącu tylko jedna osoba spoza tej grupy wsparła finansowo serwis większą kwotą, która stanowi 7 procent kwoty minimalnej, którą trzeba nazbierać co miesiąc.

Tym samym pozdrawiam czytelnika Marka z Sydney w Australii.

Moi drodzy, serwis nie jest w stanie w inny sposób utrzymać się, jeśli nie będziecie brali udziału w zbiórkach, przestanie mieć sens publikacja dla wszystkich.
Mam nadzieję, że zależy Wam na informacjach, jakie Wam publikuję.

Informacji o Słońcu na tym poziomie nie znajdziecie w sieci. Poważne serwisy które publikują informacje o naszej gwieździe bazują na informacjach z NASA, a ja z NASA konsultuję nietypowe zdarzenia, które występują na Słońcu. Oprócz tego mam własne analizy i pomiary, których inni nie mają, a poprzez analizę można wyciągnąć dalsze wnioski.

Informacji o oddziaływaniach magnetycznych wcale w sieci nie znajdziecie – to jest moje odkrycie i tylko i wyłącznie moja praca przez ostatnie ponad 10 lat, a sami widzicie jak bardzo pokrywa się to z rzeczywistością. Po publikacji takich prognoz piszę o zdarzeniach, które są w korelacji z tymi oddziaływaniami, jak trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów, załamania pogody, trąby powietrzne i tornada czy zdarzenia związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem, jak uaktywnianie się osób niestabilnych psychicznie, które strzelają do innych i atakują nożami.

Kategoria: Burze geomagnetyczne i jonosferyczne

 

Całą resztę informacji dokładnie sprawdzam, ponieważ fake newsów jest w sieci przerażająca ilość, a w razie wątpliwości pytam u źródła. Wyszukuję odpowiednie zdjęcia i filmy, po czym publikuję. Piszę dla Was w weekendy i święta, jak jestem zdrowy, i jak się źle czuję. Informacje macie praktycznie co dziennie.

Dlatego jeszcze raz apeluje do Was, bierzcie udział w zbiórkach co miesiąc, a ja będę nadal dla Was publikował ważne i ciekawe informacje oraz takie, na który będę chciał zwrócić Waszą uwagę.

 

Najstarszy czytelnik

Najstarszy czytelnik o którym wiem to Małgorzata, która w tym roku skończy 80 lat. Jest z nami od co najmniej 7 lat !

 

Podziękowania darczyńcom

Chciałbym podziękować moim darczyńcom, bez nich na pewno nie byłoby serwisu LosyZiemi.

Szczególne podziękowania chciałbym skierować do moich najlepszych darczyńców: Stanisława, Piotra, Władysława, Andrzeja (lekarza), Marcina (pisarza) i Jakuba.

 

Rocznicowa zbiórka darowizn

W związku z okrągłą rocznicą 10 lat istnienia serwisu LosyZiemi postanowiłem zrobić osobną zbiórkę, dzięki której mam nadzieję nazbierać tyle pieniędzy, żeby wystarczyło na zakup nowych urządzeń, elementów elektronicznych i wymianę urządzeń pomiarowych, a dokładnie komputerów, które te pomiary nadzorują już tak wiele lat. Same dyski do archiwizacji danych to nie mały koszt.

Mam nadzieję, że się uda nazbierać wystarczającą kwotę. Zbiórka będzie podzielona, jedna dla osób, które co miesiąc wspierają finansowo LosyZiemi, a druga dla całej reszty czytelników.
W ten sposób będę wiedział, jak zależy moim czytelnikom na istnieniu LosyZiemi i czy jest sens dalszej publikacji dla wszystkich.

Zbiórka dla:

Grupa VIP – Stali darczyńcy ►             ◄ Reszta czytelników

                     Zebrane: 1120 zł                    Zebrane: 100 zł (zaledwie 5 osób)

 

Pozdrawiam
wibi

5 3 votes
Article Rating