Pięć osób zginęło, czterech policjantów i wielu cywilów zostało rannych w wyniku strzelaniny w mieście Aurora, ok. 70 km na zachód od Chicago w USA – informują lokalne media. Sprawca uzbrojony w pistolet przez kilkadziesiąt minut był nieuchwytny dla funkcjonariuszy policji, w końcu jednak został obezwładniony. Na miejsce zdarzenia przyjechały dziesiątki radiowozów i wozów straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło na przedmieściach Aurory w obiekcie należącym do wytwórni elementów hydraulicznych. Sprawcą miał być jeden z pracowników fabryki. Jak poinformował lokalne media jeden z jego współpracowników, niebezpieczny mężczyzna był uzbrojony w pistolet z celownikiem laserowym.

W obiekcie, w momencie gdy doszło do strzelaniny, znajdowało się około trzydziestu osób. Sprawca przez kilkadziesiąt minut był nieuchwytny dla policji. Władze miasta wezwały mieszkańców, by pozostali w ukryciu.

Około godz. 15 czasu lokalnego (22 czasu polskiego) poinformowano, że sprawcę ujęto.

 

Zbliża się w miarę silne multi-oddziaływanie magnetyczne od 9-20 lutego

 

Źródło: tvp.info, https://abc7chicago.com/live-aurora-shooting-large-police-presence-confirmed-by-kane-county-sheriff/5140701/
0 0 votes
Article Rating