Największe miasto Australii, Sydney, w niedzielę, 7 lipca spowiła w weekend gęsta mgła. Spowodowała liczne utrudnienia w ruchu drogowym i lotniczym.

W weekend niemal 50 lotów z portu lotniczego w Sydney było opóźnionych lub przekierowanych z powodu spadku widzialności do kilkuset metrów. Kilka lotów zostało również odwołanych.

Australijska służba pogodowa Bureau of Meteorology apelowała do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożności na drogach.

Łagodny wiatr i wysoka wilgotność

Mgła to skondensowana para wodna, ograniczająca widzialność do co najmniej jednego kilometra.Początkowo uformowała się na zachodnich przedmieściach miasta, następnie dryfowała na wschód w kierunku wybrzeża i lotniska.

Powstaniu mgły sprzyjała znaczna wilgotność powietrza spowodowana dużymi opadami, delikatny wiatr i niska temperatura. Widzialność poprawiła się nad ranem polskiego czasu, jednak część pasażerów nadal musiała liczyć się z opóźnieniami lotów.

Słabe oddziaływania magnetyczne wystąpią 7 i 10 lipca

AutoTag: 2019.07.07, 02:00 UTC
Źródło: abc.net.au, 9news.com.au, tvnmeteo, https://www.abc.net.au/news/2019-07-07/sydney-covered-in-fog-airport-flights-delayed/11286070

 

0 0 votes
Article Rating