Co najmniej 77 osób zginęło w Republice Środkowoafrykańskiej w wypadku ciężarówki wiozącej ludzi, a także towary na bazar. Ciężarówka, jadąca z miejscowości Bambari do Ippy, z niewiadomych przyczyn przewróciła się na bok.

 

Do wypadku doszło niedaleko Bambari

„59 ciał przewieziono do kostnicy szpitala w Bambari, 18 ciał zabrały rodziny, aby je pochować” – powiedział miejscowy lekarz w środę, dzień po wypadku. Według obecnej na miejscu organizacji Lekarze bez Granic do szpitala przyjęto 60 rannych, część z nich jest w stanie ciężkim.

 

Przeciążony pojazd

„Była to trzyosiowa ciężarówka, transportująca tony towarów, a także wielu ludzi” – powiedział mer Bambari. Wypadek mógł być związany „z awarią techniczną i przeciążeniem” – ocenił jeden z policjantów, dodając, że trwa śledztwo, które ma ustalić bezpośrednią przyczynę tragedii.

„Nie pierwszy raz dochodzi do takiego wypadku. Są tutaj żandarmi i personel ONZ, lecz pozwala się jeździć przeciążonym ciężarówkom i stłoczonym w nich ludziom jak śledzie w beczce” – powiedział jeden z mieszkańców Bambari.

Z uwagi na brak dostępu do innych środków transportu w Republice Środkowoafrykańskiej wielu ludzi podróżuje regularnie przeciążonymi, niesprawnymi pojazdami.

 

Źródło: PAP, tvn24
0 0 votes
Article Rating