Sobotni pożar podczas pokazu lotniczego w Indiach zniszczył 300 samochodów – poinformowała straż pożarna z Bengaluru. To kolejny groźny incydent podczas air show – 19 lutego podczas pokazu zderzyły się dwa myśliwce.

– Prawdopodobną przyczyną pożaru była wysuszona trawa i porywisty wiatr – powiedział M. N. Reddi, przedstawiciel straży pożarnej z południowego Bengaluru. – Brak jest informacji na temat zabitych – dodał.

Air show, którego organizatorem jest hinduskie ministerstwo obrony, aspiruje do miana światowego lidera pokazów lotniczych, ale w tym roku doświadcza wielu problemów.

Zderzenie dwóch myśliwców

We wtorek podczas akrobacji wpadły na siebie dwa myśliwce BAE Hawk. To była próba pokazu grupy akrobatycznej Indyjskich Sił Powietrznych. Pilot jednego z myśliwców zginął na miejscu, dwaj inni zostali ranni.

Airshow Aero India 2019 w Bengaluru wystartowało w środę. Prezentacje przeprowadziło pół tysiąca firm lotniczych i konstruktorów z całego świata.

To kolejny wypadek lotniczy w Indiach w tym miesiącu. Na początku lutego dwaj piloci zginęli w katastrofie myśliwca Mirage 2000.

 

0 0 votes
Article Rating