Zdesperowani mieszkańcy w odległym hrabstwie Kerry opowiedzieli jak ich życie zamieniło się w piekło za sprawą zagadkowego mruczącego hałasu przerywającego ich sen i powodujacego chaos każdego dnia.

Proszą władze o przeprowadzenie dochodzenia w celu ustalenia źródła tego ciągłego, pulsującego hałasu o niskiej częstotliwości, którego nie mogą wyśledzić pomimo powtarzających się okoliczności

Sfrustrowani mieszkańcy rolniczej części Beaufort, położonej 15km od Killarny, słyszeli dziwne dźwięki już we wczesnym początku zeszłego roku, jednak nie znaleźli źródła tych dźwięków. Mieszkaniec – pan Barry Lynch powiedział: „Od pierwszego razu, gdy to usłyszeliśmy w Kwietniu 2011, ten dźwięk towarzyszy nam cały czas. Prawie wszyscy oszaleliśmy z powodu braku możliwości spokojnego wyspania się, a w dzień towarzyszy to nam cały dzień, każdego dnia. Nie ma tu żadnego przekaźnika telefonii komórkowej, wiatraków lub generatorów w pobliżu, a ESB zapewniło nas, że ten problem nie ma związku z przewodami wysokiego napięcia w tej okolicy.

Myśleliśmy, że może dźwięki te powodują pompy wody zamontowane w pobliżu w budynku Rady Hrabstwa Kerry, jednak inżynier wyłączył pompy na okres próbny, a dźwięk nadal nie ustał. Powiedział także, że jego „sąsiedzi w promieniu 7 km, również skarżą się na te dźwięki”.

Jeden z sąsiadów poszedł do lekarza, ponieważ myślał, że ma chory słuch. Nawet moja żona nie może spać w nocy, zatyczki do uszu nawet nie pomagają. ” Pan Lynch stwierdził, że dźwięk jest nawet bardziej zauważalny wewnątrz jego domu, nawet pomimo grubej izolacji budynek wydaje się wibrować, a w szczególności odczuwalne jest to w ciszy nocnej.

„Cała ta sprawa jest dla nas bardzo niemiła i dokuczliwa. Nie wiemy już co robić. Prosimy Ministerstwo Środowiska lub inne organizacje chcące nam pomóc, zanim opuścimy nasze domy” – powiedział pan Lynch.

Powiedział także, że odnalazł podobne zagadkowe hałasy pojawiające się w wielu częściach Świata.

 

Źródło: irishexaminer.com, Tłumaczenie: Teo79
0 0 votes
Article Rating