Co najmniej trzy osoby zginęły w obwodzie niżnienowogrodzkim w europejskiej części Rosji z rąk uzbrojonego napastnika, który w poniedziałek 12 października ostrzelał autobus z pasażerami i przystanek autobusowy – poinformowała policja i Komitet Śledczy. Sprawca ukrył się i nie został dotąd schwytany.

Regionalne struktury policji poinformowały o czterech ofiarach śmiertelnych. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał, że w ostrzale autobusu zginęły trzy osoby. Trzy inne osoby są ranne, dwie z nich są w ciężkim stanie.

Do tragedii doszło w miejscowości BolszeOrłowskoje w obwodzie niżnienowogrodzkim. Mężczyzna „otworzył ogień w kierunku przystanku transportu publicznego i autobusu”, po czym uciekł – podała policja.

Na kanale Baza w komunikatorze Telegram pojawiła się informacja, że napastnikiem jest 18-letni mieszkaniec Niżnego Nowogrodu Daniil Malakhov.

Z kolei portal informacyjny nn.ru, informujący o wydarzeniach w Niżnym Nowogrodzie, podał, powołując się na mieszkańców, że napastnik strzelał do swoich krewnych. Według telewizji informacyjnej Rossija 24 sprawca czekał, aż z autobusu zaczną wychodzić ludzie i wówczas otworzył ogień.

Wszczęto postępowanie karne. Policja zaapelowała do lokalnych mieszkańców, by nie opuszczali domów i zachowali ostrożność.

 

Aktualizacja 13.10.2020, 11:30

Jak poinformowała we wtorek lokalna policja, 18-latek, który zastrzelił trzy osoby w obwodzie niżnonowogrodzkim w europejskiej części Rosji, został znaleziony martwy.

Policja przekazała, że ciało Daniiła Monachowa znaleziono na terenie leśnym w miejscowości Bolszeorłowskoje, gdzie w poniedziałek 18-latek otworzył ogień do ludzi na przystanku autobusowym. Śledczy uważają, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Motywy jego działań nie są znane. W toku śledztwa przeprowadzona zostanie pośmiertna ekspertyza psychiatryczna.

Portal informacyjny nn.ru, informujący o wydarzeniach w Niżnym Nowogrodzie, podał w poniedziałek, powołując się na mieszkańców, że napastnik strzelał do swoich krewnych. Broń 18-latek posiadał legalnie od kilku miesięcy. Sprawca zabił trzech mężczyzn, a trzy kobiety zostały ranne.

Według telewizji informacyjnej Rossija 24 sprawca czekał, aż z autobusu zaczną wychodzić ludzie i wówczas otworzył ogień.

 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating