Co najmniej 17 osób zginęło we wtorek w wyniku zawalenia się czteropiętrowego budynku na przedmieściach Bombaju w Indiach. Rannych zostało 30 osób.

Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł dwukrotnie w nocy z wtorku na środę, gdy ratownicy próbowali wydostać uwięzionych pod gruzami ludzi.

W liczącym około 40 lat budynku w Ghatkopar, na wschodnich przedmieściach Bombaju, na parterze mieścił się dom opieki, a na pozostałych piętrach mieszkali ludzie.

Władze miasta twierdzą, że budynku nie było na liście walących się konstrukcji w mieście. Zapowiedziano śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej.

Remont przyczyną zawalenia?

Przedstawiciel stanu Maharasztra, którego Bombaj jest stolicą, powiedział, że na parterze, w domu opieki przeprowadzano, prace remontowe, co mogło doprowadzić do zawalenia się całego budynku.

W 2013 roku doszło w Bombaju do najtragiczniejszej od dziesięcioleci katastrofy budowlanej w Indiach. Nielegalnie wzniesiony wielopiętrowy budynek zawalił się. Zginęły wówczas 74 osoby. W sumie w trzech katastrofach budowlanych w 2013 roku śmierć poniosło 145 osób.

 

0 0 votes
Article Rating