Atak nożownika w metrze w Brukseli. Jedna kobieta została ciężko ranna. Policja obezwładniła napastnika, pasażerów ewakuowano.

Do ataku doszło w poniedziałek 1 lutego około godzinie 15-tej niedaleko stacji Gare de l’Ouest w dzielnicy Mollenbeek w Brukseli, stolicy Belgii. Napastnik ranił nożem kilka osób w metrze, jedna kobieta została ciężko ranna. Inny świadek zwrócił uwagę, że mężczyzna atakował tylko kobiety. Policja nie udzieliła informacji o żadnych innych ofiarach. Napastnik został obezwładniony przez mundurowych. Pasażerów natomiast ewakuowano.

„Byłem w środkowym wagonie. Nagle usłyszałem krzyk. Zobaczyłem mężczyznę dźgającego kobietę w gardło. Ludzie w panice rzucili się do ucieczki. Nie wiedzieliśmy co robić, kobieta krwawiła. Potem przyjechała policja i zostaliśmy ewakuowani” – tak relacjonuje całe zdarzenie świadek cytowany przez telewizję RTL-TVI na jej stronie internetowej.

Policja nie udziela dokładnych informacji o nożowniku, a jedynie potwierdza, że do „incydentu” faktycznie doszło. Mundurowi wychodzą z założenia, że atak miał podłoże emocjonalne.

Do napaści doszło w okrytej złą sławą dzielnicy Mollenbeek. Zamieszkała przez wielu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej była ona bazą muzułmańskich terrorystów, którzy przeprowadzili samobójcze zamachy bombowe w brukselskim metrze w 2016 r.

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating