Dwa mosty autostradowe zawaliły się po tym, jak trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 nawiedziło powiat Madoi położony w środkowych Chinach.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 odnotowano w sobotę w powiecie Madoi należącym do prefektury autonomicznej Golog w północno-zachodniej prowincji Qinghai w Chinach – podała amerykańska Służba Geologiczna (U.S. Geological Survey). Rannych zostało 11 osób.

Hipocentrum znajdowało się na głębokości około 10 kilometrów. W wyniku silnych wstrząsów zawaliły się dwa mosty.

Zawaliły się mosty

Położone około 39 kilometrów od powiatu Madoi, na drodze ekspresowej, mosty Yematan i Yematan Nr 2 zawaliły się w obu kierunkach. Ruch samochodowy został wstrzymany. Mosty te łączą Xining, stolicę prowincji Qinghai, z miastem Lijiang w prowincji Junnan. Na drogach przebiegających w pobliżu mostów widoczne były wyraźne pęknięcia i rozerwania.

W piątek również zatrzęsła się ziemia, i to dwukrotnie. Jedno trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 odnotowano o godzinie 21.21, a drugie o magnitudzie 6,4 o godz. 21.48 w południowo-zachodniej prowincji Yunnan – podało chińskie Centrum Sieci Trzęsień Ziemi (CENC). Rannych zostało 28 osób, a trzy zginęły. Ponad 16 tysięcy osób zaangażowało się w pomoc poszkodowanym.

0 0 votes
Article Rating