To najprawdopodobniej pierwsze seryjne morderstwo w historii Cypru. Na tej śródziemnomorskiej wyspie miejscowa policja natrafiła w czwartek na kolejne – trzecie w tym miesiącu – zmasakrowane ciało kobiety. Śledczy podejrzewają, że jej śmierć ma związek z dwoma pozostałymi zabójstwami – pisze Reuters.

Ciało pierwszej kobiety znaleziono 14 kwietnia w opuszczonym szybie kopalni na cypryjskiej wsi Mitsero. Na kolejne zwłoki natrafiono w tym samym miejscu sześć dni później. Policja uważa, że to dwie Filipinki, które zaginęły w maju i sierpniu 2018 roku. Zniknęła wówczas także sześcioletnia córka jednej z nich, której dotąd nie odnaleziono.

Seryjny morderca?

W związku ze sprawą do aresztu trafił pierwszy podejrzany. To 35-letni grecki Cypryjczyk i wojskowy w randze oficera. Jak podają cypryjskie media, mężczyzna przyznał się łącznie do siedmiu zabójstw.

Jak twierdzi, wśród jego ofiar są trzy Filipinki – w tym dwie, których ciała znaleziono w kopalni – oraz córka jednej z nich, kobieta z Indii lub Nepalu, a także Rumunka i jej córka.

Jak zauważa portal Cyprus Mail, w październiku 2016 roku zgłoszono zaginięcie obywatelki Rumunii i jej 8-letniej córeczki, które mieszkały na cypryjskiej wsi Ajos Pawlos. Nigdy ich nie odnaleziono.

Trzecie ciało

Źródło w policji powiedziało agencji Reutera, że w oparciu o zeznania podejrzanego policja poszukiwała ciał innych domniemanych ofiar mordercy. W ten sposób w czwartek doszło do kolejnego makabrycznego znaleziska.

Na wojskowym poligonie we wsi Orounta, około 14 kilometrów od kopalni, w której znaleziono zwłoki dwóch Filipinek, znajdowało się rozczłonkowane ciało kobiety. Nie ustalono jeszcze jej tożsamości.

Według policji, aresztowany wojskowy miał kontaktować się z zamordowanymi kobietami za pośrednictwem internetowego serwisu randkowego.

Miejsca, w których znaleziono ciała kobiet

Zabójstwa na wyspie

Jak zauważa Reuters, seryjne zabójstwa są praktycznie niespotykane na Cyprze. Agencja zaznacza jednak, że w ostatnim czasie miał tam miejsce gwałtowny wzrost liczby ciężkich przestępstw.

Ostatni raz do podwójnego zabójstwa na wyspie doszło w 1993 roku. Dwie kobiety – Szwedka i Ukrainka – zostały wówczas uprowadzone, a następnie zamordowane. Sprawcy zostali skazani na dożywocie.

 

 

 

Źródło: Reuters, Cyprus Mail, tvn24

 

 

 

0 0 votes
Article Rating