Elon Musk wezwał do proaktywnego rozwiązania kwestii prawnych dotyczących sztucznej inteligencji. Przemawiając podczas US National Governors Association Musk stwierdził: Zwykle regulacje prawne są wprowadzane, gdy wydarzy się już wiele złych rzeczy, opinia publiczna domaga się nowych praw i mija wiele lat, zanim odpowiednie agencje zajmą się regulacją danej gałęzi przemysłu. To wszystko trwa wieczność. Jednak w przeszłości, mimo że działy się złe rzeczy, nie były to zjawiska, które stanowiły niebezpieczeństwo dla istnienia cywilizacji, mówił Musk.

Przedsiębiorca zwraca uwagę, że jeśli w ten sam sposób będziemy działali w odniesieniu do sztucznej inteligencji, to na reakcję może być zbyt późno. Nie od dzisiaj wiadomo, że Musk uważa SI za jedno z największych zagrożeń dla ludzkości.

SI to ten rzadki przypadek, w którym powinniśmy działać proaktywnie, a nie reaktywnie. Jeśli zadziałamy reaktywnie wprowadzając regulacje prawne dla SI, to będzie zbyt późno. Sztuczna inteligencja zagraża istnieniu ludzkiej cywilizacji, stwierdził Musk.
Przemawiając do gubernatorów Musk powiedział, że powinniśmy jak najwięcej dowiedzieć się o sztucznej inteligencji i zacząć jak najszybciej ją regulować.

National Governors Association powstało w 1908 roku. Organizacja wypracowuje wspólne stanowisko gubernatorów w kwestiach polityki wewnętrznej oraz służy jako platforma koordynująca inicjatywy międzystanowe.

 

Steruje sztuczna inteligencja Google.

 

Jeśli AI pomogłaby ludzkości?

Popatrzcie na to co się dzieje dookoła, na tą walkę o pieniądze i władzę, na manipulacje mediami, na konflikty, zagrożenia nuklearne oraz na samą przyrodę i klimat, które zmieniają się w trybie super szybkim. Jeśli mądrze zrobiłoby się sztuczną inteligencję (AI), to ona z dostępem do wyników wszystkich badań medycznych i eksperymentów, problemy z chorobami i epidemiami rozwiązałaby w moment, a ludzkość ma z nimi co trochę ogromne problemy. Popatrzcie, co się dzieje z epidemią cholery w Afryce, a nie dawno była Ebola.

AI uspokoiłaby „skaczących kogucików” z głowicami nuklearnymi, i pomogłaby przetrwać zmiany klimatyczne, który szybko postępują, a ludzkość na te zmiany nie jest wcale przygotowana.

Dobrze zaprogramowana AI mogłaby uratować ludzkość przed samozagładą, do której szybko zmierzamy. Z CO2 zrobiono międzynarodowy biznes i zwykły handel limitami, zamiast zająć się poważnie tym, co się dzieje z klimatem – co jest cyklicznym zjawiskiem, a cywilizacja musi się dostosować, żeby przetrwać.

Można powiedzieć, że wtedy stalibyśmy się niewolnikami AI.

Patrząc na to co się dzieje z ludźmi, na te coraz częstsze ataki terrorystyczne, na rządy, które w maksymalny sposób kontrolują i wykorzystują Kowalskiego na setki sposobów, to czy teraz nie jesteśmy niewolnikami?

Młodzież, która za kilka, kilkanaście lat będzie główną siłą myślącą i pracującą na tym świecie, teraz nie odróżnia rzeczywistości od gier komputerowych, a ich „siła przetrwania” jest równa ZERO.
Średni iloraz inteligencji poszybował w dół o 10 punktów w kilkanaście lat, a od kilku lat gwałtownie spada. Brzydko mówiąc, ludzie stają się coraz mniej inteligentni, mimo, że postęp cywilizacyjny mamy ogromny.

Więc chyba ludzkość, niewielkie ma wybory, tylko czy dobrze to zrobi?

Dobrze tworząc AI, można mieć niesamowite korzyści, ale jeśli się popełni błąd, możemy skazać na zagładę całą rasę ludzką.
Takie jest moje zdanie.

wibi

 

 

0 0 votes
Article Rating