Do groźnego pożaru rafinerii Total w Gonfreville-l’Orcher w pobliżu Hawru na północy Francji doszło w nocy z piątku na sobotę. Nikt nie ucierpiał, trwa akcja gaszenia ognia.

Rafineria Total jest jednym z pięciu największych obiektów tego typu we Francji. Pożar wybuchł o godzinie 4 rano w zakładzie Total w Gonfreville-l’Orcher. Akcję gaszenia rozpoczęto o 4.10. Pożar obecnie jest opanowany. Przeprowadzono wstępne pomiary jakości powietrza, które nie wykazały skażenia, ale prefekt radzi ludności, aby pozostała w domu – poinformowała w sobotę rano miejscowa prefektura.

Z kolei Total podał w komunikacie, że „w chwili obecnej intensywność pożaru, który rozpoczął się o 4 rano w jednej z rafinerii w Normandii, znacznie zmniejszył się i został on opanowany. To wydarzenie nie spowodowało ofiar, a wszystkie osoby obecne na miejscu są bezpieczne”. Sprecyzowano, że trwa obecnie szacowanie „możliwych konsekwencji pożaru”.

Total w Normandii składa się z rafinerii i zakładów petrochemicznych. Wytwarza produkty naftowe i polimery; zatrudnia 1500 osób.


 

Źródło: BBC

 

0 0 votes
Article Rating