Pięć ofiar śmiertelnych pochłonęły burza oraz obfite opady deszczu, które nawiedziły ostatniej doby prowincje w południowej Francji. Na ratunek poszkodowanym ruszyło prawie pół tysiąca strażaków.

Francja - Potężna burza przeszła przez południe kraju 2

Według lokalnych mediów cztery ofiary w momencie burzy przebywały na campingu w Lamalou-les-Bains w południowej części Francji. Piątą ofiarą była starsza kobieta, która najprawdopodobniej spadła z mostu. Porwał ją silny nurt rzeki Dourdou w departamencie Aveyron, w regionie Midi-Pyrénées.Jak podają lokalne służby, liczba ofiar może ulec zmianie.

Akcje ratownicze

W akcji ratowniczej oprócz policji i lokalnych władz uczestniczyło 400 strażaków. Trudna sytuacja była również w departamentach Herault i Gard w regionieLangwedocja-Roussillon.

Prawie 100 osób wymagało pomocy mundurowych podczas ewakuacji z domów i samochodów w departamencie Gard i Aveyron.

 Francja - Potężna burza przeszła przez południe kraju 7 Francja - Potężna burza przeszła przez południe kraju 6 Francja - Potężna burza przeszła przez południe kraju 5 Francja - Potężna burza przeszła przez południe kraju 4 Francja - Potężna burza przeszła przez południe kraju 3 Francja - Potężna burza przeszła przez południe kraju 1
0 0 vote
Article Rating