Dwoje dzieci zginęło po tym, jak olbrzymi głaz przetoczył się przez budynek, w którym przebywały. Do wypadku doszło na południu Francji.

Do tragedii doszło w niedzielę przed godz. 5 rano (czasu lokalnego) w pobliżu miejscowości Isola, znajdującej się na południu Francji.

Zgniatał wszystko, co napotykał na swojej drodze

Z urwiska stoczyła się potężna skała. Jej rozmiary szacowane są na 5-10 metrów. Głaz zniszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Przetoczył się również przez niewielką chatkę – schronisko – w której przebywało siedem osób.

Dzieci zginęły pod gruzami

Po chwili na miejscu zjawiło się 60 pracowników służb ratunkowych. Okazało się wówczas, że dwóm dorosłym osobom udało się samodzielnie opuścić ruiny budynku. Strażacy pomogli wydostać się spod gruzów trzem innym ofiarom. Zostały one natychmiast przewiezione do szpitala.

Po godzinie trwania akcji ratowniczej odnaleziono również ciała dwóch chłopców (w wieku 7 i 10 lat). Zginęli pod gruzami.

Według ekspertów, jedną z możliwych przyczyn katastrofy jest przemoczona ziemia. To z kolei wynik wyjątkowo łagodnej i deszczowej zimy.

Źródło: ENEX, tm