Brytyjski milioner sir Richard Sutton został śmiertelnie dźgnięty nożem na terenie własnej posiadłości w Higher Langham, niedaleko Gillingham, na południu Anglii. 83-latek był właścicielem między innymi dwóch pięciogwiazdkowych hoteli w centrum Londynu. Ataku miał dokonać 34-latek, którego już zatrzymała policja.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem 7 kwietnia na terenie posiadłości Suttona w hrabstwie Dorset.

 

Szczyty średniej siły oddziaływań magnetycznych wystąpią 6-7, 9 i 11 kwietnia

 

Mężczyzna został śmiertelnie dźgnięty nożem. Podczas ataku ciężko ranna została także jego długoletnia partnerka życiowa, 65-letnia Anne Schrieber. Kobieta trafiła do szpitala w Bristolu, a jej stan jest oceniany jako krytyczny.

Jeden z najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii

Oświadczenie w tej sprawie wydała jego firma Sir Richard Sutton Ltd. „Jesteśmy głęboko zasmuceni i zdruzgotani nagłą śmiercią Sir Richarda Suttona (…). Sir Richard był troskliwym, hojnym i rodzinnym człowiekiem” – czytamy.

Jak podkreślono, przedsiębiorca traktował osoby, które z nim pracowały, jako część swojej dalszej rodziny. „Sir Richard był z pasją oddany zarówno swojej firmie, jak i jej pracownikom, wyznaczając najwyższe standardy w branży hotelarskiej, rolniczej i nieruchomościowej w ramach grupy” – zaznaczono.

Opisując go jako „niesamowitą osobę”, przedstawiciele przedsiębiorstwa stwierdzili, że śmierć Richarda Suttona „będzie odczuwalna przez wszystkich w firmie”.

Sutton zajął 435. miejsce w ubiegłorocznej edycji rankingu najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii, przygotowanego przez „The Sunday Times”. Jego majątek oszacowano na 301 milionów funtów. Do Suttona należały m.in. pięciogwiazdkowe hotele Sheraton Grand i Athenaeum w centrum Londynu, a także szereg posiadłości ziemskich.

Policja poinformowała, że w zachodnim Londynie aresztowano w związku z podejrzeniem morderstwa 34-letniego mężczyznę. Podejrzany z miejscowości Gillingham w hrabstwie Dorset został przewieziony do szpitala w związku obrażeniami, które nie zagrażają jego życiu. Jak podała policja, ofiara oraz domniemany sprawca się znali.

 

 

ŹródłoPAP, BBC, https://news.sky.com/story/man-suspected-of-killing-one-of-uks-richest-men-stopped-by-armed-police-after-100-mile-drive-12269996
5 1 vote
Article Rating