Zimny front, który od kilku dni utrzymuje się nad Półwyspem Iberyjskim, przyniósł obfite opady deszczu i śniegu w wielu hiszpańskich regionach, szczególnie nad morzem Śródziemnym. Aura nie oszczędziła nawet Wysp Kanaryjskich. Meteorolodzy wprowadzili alerty pogodowe.

W Alicante śnieżyce spowodowały problemy komunikacyjne. Z plaży widoczne były wzgórza, których wierzchołki całkowicie pokrył śnieg. 

Deszczowo na Kanarach

Z kolei w Santa Cruz de Tenerife (Wyspy Kanaryjskie) służba meteorologiczna (AEMET) wprowadzili żółty alert pogodowy z powodu wtorkowego intensywnego deszczu. Odciętych zostało kilka autostrad, większość porannych lotów miało opóźnienia.

Najgorsza sytuacja jest jednak w Las Palmas de Gran Canaria (Wyspy Kanaryjskie), gdzie zalane zostały drogi lokalne, uniemożliwiając mieszkańcom poruszanie się po okolicy.

AEMET podała, że w niektórych częściach Teneryfy, Gomery, Palmy i El Hierro w poniedziałek i wtorek spadło ok. 100 l wody na m2. Na tych czterech wyspach wprowadzono pomarańczowy alert pogodowy.

Źródło: ENEX, canariasahora.es, tm
0 0 votes
Article Rating