13 listopada Nepalczyk Chandra Bahadur Dangi i Sultan Kosen z Turcji spotkali się w Londynie. Nie byłoby w tym spotkaniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że spotkali się podczas 10. Dnia Światowych Rekordów Guinnessa w Londynie. Dangi jest najniższym, a Kosen – najwyższym człowiekiem na świecie.

Największy i najmniejszy człowiek świata 5

31-letni Turek Sultan Kosen mierzy 251 cm wzrostu i jest rolnikiem. Chandra Bahadur Dangi ma 54,6 cm wzrostu. Zarabia na życie wyrabiając maty i opaski dla turystów.

– Choć jestem wysoki, a on niski, mamy podobne przejścia w życiu – powiedział dziennikarzom Kosen, najwyższy człowiek na świecie. – Kiedy patrzę w oczy Chandry, widzę, że jest dobrym człowiekiem – podkreślił Sultan Kosen.

Księga Rekordów Guinnessa ukazuje się od 1955 roku. Corocznie publikowane są w niej udokumentowane rekordy przyrodnicze i osiągnięte przez ludzi. Polska edycja została wydana po raz pierwszy w 1991 roku. Główna siedziba wydawnictwa Guinness mieści się w Londynie i właśnie tam od 10 lat spotykają się zdobywcy rekordów.

TOPSHOTS-BRITAIN-LIFESTYLE-RECORD-OFFBEAT Największy i najmniejszy człowiek świata 6 Największy i najmniejszy człowiek świata 4 Największy i najmniejszy człowiek świata 3 World's Tallest And Shortest Men Meet For Guinness World Records Day

Źródło: Time, tvn24
największy człowiek świata, najmniejszy człowiek świata, Nepal, Turcja, the greatest man in the world, the smallest man in the world, Nepal, Turkey.
0 0 votes
Article Rating