Okupujący północ Mali islamiści amputowali rękę złodziejowi. Do zdarzenia doszło w miejscowości Ansongo na południe od Gao. Wyroku tego typu dokonano po raz pierwszy od przejęcia przed czterema miesiącami kontroli przez islamistów nad regionem – donosi agencja AFP.

Świadek zdarzenia powiedział, że ofiarą był złodziej motocykla. Jak dodał, podczas amputacji ręki „polało się dużo krwi”, a w przeprowadzonym publicznie okaleczeniu uczestniczyły dziesiątki osób.

„Tego wymaga szariat”

Szef islamistów z miejscowości Ansongo Mohamed Uld Abdin potwierdził informacje agencji AFP i wyjaśnił, że „takie jest prawo Boże”. – Wczoraj w Ansongo wprowadziliśmy szariat. Ręka złodzieja została ucięta. Tego wymaga szariat – dodał.
Uld Abdin zapowiedział, że „za kilka dni zrobią to samo w Gao”. W niedzielę mieszkańcy miasta uniemożliwili islamistom z Ruchu na rzecz Jedności Dżihadu w Afryce Zachodniej (MUJAO), sprzymierzonego z Al-Kaidą Muzułmańskiego Maghrebu (AQMI), amputowanie ręki złodziejowi.

– Ostatnim razem odroczyliśmy amputację z powodu interwencji ważnych osób, a nie z powodu ludności, która nic nie może zrobić – powiedział Uld Abdin, wspominając o tej interwencji.

Źródło: PAP, tvn24.pl, digitaljournal.com
0 0 votes
Article Rating