Sekcja zwłok 10-letniej Kristiny z dolnośląskich Mrowin wykazała, że przyczyną śmierci dziewczynki były liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi. Zbrodnia miała podłoże seksualne – poinformował w piątek wieczorem Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin. Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem o podłożu seksualnym – w takim kierunku prowadzone jest śledztwo w sprawie.

Wszystkie czynności operacyjne, które trwają od wczoraj, zmierzają do wykrycia sprawy – poinformował w piątek wieczorem Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin . Sekcja zwłok 10-letniej Kristiny została wykonana w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Trwała 12 godzin. Jak przekazała prokuratura, ze wstępnych wyników wiemy, że  przyczyną zgonu były liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi. Ujawniono też ślady, które świadczą o tym, że zbrodnia była na tle seksualnym. Prokurator dodał, że nie może mówić o szczegółach ustaleń sekcji, gdyż może to zaszkodzić prowadzonemu śledztwu. Podkreślił, że autopsja była prowadzona bardzo skrupulatnie. Biegli zebrali i zabezpieczyli wiele śladów – powiedział. Zapewnił, że chcą ustalić najszybciej ustalić kto jest sprawcą zabójstwa.

W czwartek 13 czerwca wyszła ze szkoły około godziny 13:00 i wracała do domu oddalonego o niecały kilometr. Jednak tam nie dotarła. Jej zaginięcie rodzice zgłosili na policję. Ostatni raz nauczycielka widziała Kristinę, kiedy ta była 200 metrów od domu.

Ciało 10-letniej Kristiny zostało odnalezione wieczorem w czwartek. Dziewczynka tego samego dnia była poszukiwana od południa. Wyszła ze szkoły i nie wróciła do domu, który oddalony jest o niespełna kilometr. W poszukiwania były zaangażowane służby i okoliczni mieszkańcy.

Częściowo roznegliżowane zwłoki odnalazł przypadkowy przechodzień.

Miejsce, gdzie znaleziono ciało, jest pilnowane przez policję. W lesie wciąż pracują technicy. W okolicach Imbramowic ustawiono blokady dróg. Do grupy funkcjonariuszy, których zadaniem jest schwytanie jest schwytanie zabójcy 10-letniej Kristiny dołączyli policjanci z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Śledczy przesłuchują wszystkie osoby, które w przeszłości były skazane za przestępstwa na tle seksualnym oraz za przestępstwa na nieletnich.

 

Policja prosi wszystkich, którzy mają w tej sprawie jakiekolwiek informacje o kontakt. Za wskazanie organom ścigania sprawcy zbrodni została wyznaczona nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych. Osoby, które wyznaczyły nagrodę nie są spokrewnione z rodziną ofiary, jednak łączą się z rodziną w bólu i cierpieniu. Osoby te pragną  zostać anonimowe w mediach, a stosowne oświadczenie o zamiarze wypłaty  nagrody zostanie złożone organom ścigania w najbliższym czasie– zadeklarował adw. Marcin Niewęgłowski.

Okoliczni mieszkańcy są przerażeni tym, co się wydarzyło.  Mówią, że Mrowiny to mała wieś. Dzieci same chodzą tu do szkoły, same wracają, razem się bawią– usłyszał nasz reporter od jednej z mieszkanek.  Burmistrz Żarowa odwołał wszystkie imprezy okolicznościowe i uroczystości, które miały odbyć się w weekend.

Kristina wraz z matką i dwojgiem młodszego rodzeństwa niedawno przeprowadziła się do Mrowin z Irlandii.

Koledzy dziewczynki mieli w szkole zajęcia z psychologiem. 10-latka była bardzo lubiana. Miała świetne wyniki w nauce, brała udział w wielu międzyszkolnych konkursach.

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje w sprawie śmierci 10-latki. Apelują o zgłaszanie się kierowców, którzy w autach mają zamontowane kamerki, a wczoraj jechali na trasie Imbramowice – Pożarzysko, Pożarzysko – Siedlimowice, Imbramowice – Domanice i Mrowiny – Pożarzysko. Gmina apeluje do właścicieli prywatnych monitoringów o zgłaszanie się do ratusza.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 71 340-36-50, 71 782 41 08, 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub pod numer 112.

 

 

AutoTag: 2019.06.13, 11:00 UTC

 

Źródło: rmf24
0 0 votes
Article Rating