W środkowym Nepalu w ostatnich dniach wystąpiły powodzie i osuwiska ziemi spowodowane ulewnym deszczem monsunowym w obszarze Sindhupalchok. Na skutek powodzi zginęło co najmniej 13 osób, w tym jeden indyjski i dwóch chińskich pracowników. Zaginęło co najmniej 25 osób, w piątek 18 czerwca powiedział jeden z urzędników UNN.

Ciała trzech pracowników znaleziono w środę w pobliżu miasta Melamchi w sindhupalchok, na północny wschód od Katmandu, który został dotknięty przez powodzie. Powodzie zmusiły wiele osób do opuszczenia swoich domów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tego kraju poinformowało, że w wyniku powodzi zaginęło co najmniej 25 osób.

Ofiary pracowały w projekcie wodnym Melamchi.

Deszcze monsunowe, które zwykle zaczynają się w czerwcu i trwają do września, zabijają setki ludzi każdego roku, głównie w górzystym Nepalu.

Ulewny deszcz od wtorku uszkodził drogi, zniszczył mosty, zmył hodowle ryb i zwierzęta gospodarskie oraz zniszczył domy.

Setki ludzi zostało zmuszonych do przeniesienia się do publicznych schronów, szkół i namiotów.

Agencje pomocowe stwierdziły, że tegoroczny kryzys może pogorszyć problemy społeczne i gospodarcze kraju dotkniętego przez COVID-19. Nepal ma jeden z najwyższych wskaźników pozytywnych testów koronawirusowych na świecie.

 

0 0 votes
Article Rating