W obwodzie żytomierskim, w północnej części Ukrainy, w piątek wcześnie rano (22 maja) mężczyzna pod wpływem alkoholu zastrzelił siedmiu znajomych, którzy przyjechali nad prywatny staw na ryby. Między znajomymi doszło do gwałtownej sprzeczki – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko.

Grupa znajomych z Kijowa nie po raz pierwszy wybrała na wypoczynek prywatne stawy pod Żytomierzem. W sumie w spotkaniu uczestniczyło 9 osób, w tym napastnik, który był prawdopodobnie właścicielem obiektu, z którego korzystali mężczyźni.

Po spożyciu znacznej ilości alkoholu sześciu z nich poszło spać do pobliskiego domku. Trzech mężczyzn kontynuowało picie alkoholu. Około godziny 1 w nocy jeden z nich – 58-letni zawodowy myśliwy – na tle nagle powstałego konfliktu zaczął strzelać do gości z broni myśliwskiej – przekazał Heraszczenko.

Według policji napastnik to miejscowy mieszkaniec, który wynajmował staw wędkarzom.

Najpierw mężczyzna zabił dwóch gości, z którymi spożywał alkohol, a następnie zaczął strzelać do przebywających w domku sześciu mężczyzn. Napastnik zastrzelił w sumie siedem osób. Jednemu z kijowian udało się uciec, kiedy usłyszał strzały. Pobiegł do pobliskiej wioski i wezwał policję.

Podejrzany o zabójstwo siedmiu osób został zatrzymany, a jego broń skonfiskowano – poinformował wiceszef MSW. Zatrzymany będzie skierowany na badania psychiatryczne, po czym sąd podejmie decyzję w sprawie tego, czy jest on poczytalny.

„Myślę, że sąd nie podejmie innej decyzji niż dożywotnie pozbawienie wolności wobec osoby, która pozbawiła życia siedmiu ludzi” – napisał wiceminister Heraszczenko.

 

Red.:

To zdarzenie i „Kokczyn Drugi, Polska – Syn w nocy zaatakował nożem swojego śpiącego ojca, 21-latek był trzeźwy, nie potrafił wytłumaczyć tego co zrobił” wystąpiły w tym samym czasie.

W tym właśnie czasie nastąpił duży wzrost energii drgań pola magnetycznego Ziemi w zakresach częstotliwości 3200-3300 Hz i 3500-3600 Hz. Poniżej pomiary w czasie UTC.

Kolejne szczyty oddziaływań magnetycznych wystąpią 23-24, 26-27 i 30-31 maja, rozpoczął się kolejny cykl energii drgań magnetycznych

 

Źródło: PAP, https://menafn.com/1100209052/Ukraine-Seven-people-shot-dead-near-pond-in-Zhytomyr-region
0 0 votes
Article Rating