Od 15 czerwca klienci sieci Play nie będą ponosić dodatkowych opłat za rozmowy, SMS-y i MMS-y podczas podróży po państwach UE. Podobne zasady wprowadzają też inni operatorzy.

 

Dla klientów Play to dobra wiadomość. Niezależnie bowiem od tego, z jakiej usługi korzystają od 15 czerwca nie zapłacą za roaming na terenie Unii Europejskiej. Dotyczy to także połączeń przychodzących. Jeżeli w ramach swojej taryfy klient korzysta z nielimitowanych rozmów, SMS-ów lub MMS-ów, to będzie mógł je wykorzystywać również po przekroczeniu polskiej granicy.
Nieco mniej atrakcyjnie wygląda oferta transmisji danych. W przypadku wybranych abonamentów Play nakłada limity na ilość gigabajtów pobieranych za granicą, po wykorzystaniu których za każdy megabajt transferu zapłacimy według stawki w wybranej taryfie. Na przykład w ofercie na kartę, po wykorzystaniu limitu gigabajtów zapłacimy 4 gr za 1 MB lub 19 zł za pakiet 500 MB (bez wykupywania pakietu 4 grosze * 500 MB = 20 zł). Szczegółowe stawki dla każdej taryfy znajdziecie na stronie operatora.
Źródło: chip
0 0 votes
Article Rating