Katastrofa śmigłowca typu Robinson R44-Raven w Czechach. Jak poinformowała czeska telewizja publiczna CT24, maszyna – z nieznanych na razie przyczyn – spadła po 17-tej na budynek zakładów przemysłowych w Pilźnie na zachodzie kraju. Zginęły cztery osoby – wszystkie, które były na pokładzie.

Według CT24, śmigłowiec przebił dach hali magazynowej w dzielnicy Borska Pole i zawisł na elementach konstrukcji budynku.

Nie udało się uratować czterech osób, które leciały helikopterem. Nikt inny – jak podaje Reuters – w katastrofie nie ucierpiał.

Rzeczniczka miejscowej policji poinformowała, że na miejscu służby pracują wciąż nad ustaleniem przyczyn i okoliczności katastrofy.

Według świadków helikopter dziwnie się kołysał, a potem nagle spadł.„Na początku w powietrzu rozległ się głośny dźwięk i nagle zapadła cisza”, jeden ze świadków opisał incydent dla iDNES.cz.

Rozbity helikopter należał do firmy Workpress Aviation, która to firma specjalizuje się w produkcji komponentów z różnych materiałów dla przemysłu lotniczego.

 

 

Źródło: rmf24, https://plzen.idnes.cz/plzen-vrtulnik-pad-hala-0sf-/plzen-zpravy.aspx?c=A180905_173939_plzen-zpravy_zuf
0 0 votes
Article Rating