W ciągu ostatnich dwóch dni w okolicach Portoryko (500 km od Haiti) pojawiło się 56 wstrząsów o magnitudzie nawet do 4.2 stopnia Richtera.

Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego trzęsienia ziemi w okolicach Portoryko, Haiti i Dominikany drastycznie wzrasta.

 

Kolejnym rejonem jest Alaska. Tam od dawna występują roje wstrząsów, ale teraz pojawiły się wstrząsy o magnitudzie nawet 5.2 stopnia Richtera.

Podobna sytuacja jest w Japonii. Średnia magnituda wstrząsów w ostatnich dniach znacznie wzrosła, a 2 dni temu wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.8 stopnia.

Bardzo niepokojące są wstrząsy w rejonie granicy Chin z Tadżykistanem, Kirgistanem i Afganistanem. Ten rejon ponownie „zaczyna się trząść” jak przed każdym szczytem cyklu słonecznego.

W ciągu ostatnich 36 godzin wystąpiły tam 3 trzęsienia ziemi o magnitudzie nawet 4.9 stopnia Richtera. Najciekawsze jest to, że większość wstrząsów jest na głębokościach od 60-240 km pod ziemią.

Kolejnym rejonem jest Grecja i Włochy, tam występuje kilka wstrząsów dziennie. W ciągu ostatnich dwóch dni wystąpiły tam bardzo silne wstrząsy o magnitudzie nawet 5.8 stopnia Richtera. Niestety „coś większego” szykuje się w tym rejonie.

 

Źródło: EarthQuakeVisualization, GoogleEarth

0 0 votes
Article Rating