Nad Wisłą znaleziono ponad pięciometrową wylinkę węża. Zwierzę może być niebezpieczne i stwarzać zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Służby podejrzewają jednak, że może być to głupi żart właściciela.

Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezionej wylince węża. Do zdarzenia doszło nad Wisłą, na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew (powiat piaseczyński w województwie mazowieckim). Na miejscu rzeczywiście leżała wylinka, a po dokładniejszym sprawdzeniu terenu znaleziono w wysokich trawach drugą jej część. Wylinka miała długość 5,30 metra, a obwód około 50 centymetrów.

Wylinka to zewnętrzna część powłoki ciała zwierząt zrzucana przy linieniu.

Prośba o ostrożność

Ekspert, który zbadał wylinkę, sądzi, że może ona należeć do pytona tygrysiego. Wylinka jest świeża, więc gad może być wygłodniały i agresywny. Jak czytamy na stronie Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland, powiadomione zostały lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Ratownicy podejrzewają, że może być to nieśmieszny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila na brzeg Wisły. Do momentu potwierdzenia tej informacji zakładają jednak, że zagrożenie dla życia ludzi jest realne i będą podejmować codzienne próby odnalezienia węża.

Głupi żart?

Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland apeluje wszystkich o baczne obserwowanie okolicy oraz zwracanie uwagi podczas spacerów niedaleko Wisły. Na atak zagrożone są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe. Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o jej pochodzeniu proszone są o kontakt pod numerami 22-3506691 lub 792-112222. Ratownicy proszą także o wsparcie finansowe, które pomoże im w prowadzeniu tego typu akcji.

Animal Rescue Poland informują, że jeśli zgłosi się do nich osoba, która podłożyła wylinkę, gwarantują brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Niestety, po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie.

 

 

Źródło: Animal Rescue Polska Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt, tvnmeteo

 

0 0 votes
Article Rating